Plakal som ako malý chlapec: Ďatelinka sa ospravedlnil za svoj výkon v zápase s Vémolom

Karlos Karlos "Terminátor" Vémola ukončil Milana Ďatelinku v prvom kole Zdroj: Oktagon MMA

BRNO - Bojovník MMA Karlos Vémola bez problémov porazil v hlavnom zápase akcie Oktagon 22 v Brne Slováka Milana Ďatelinku. Duel, pred ktorým nesplnil váhový limit a prišiel kvôli tomu o majstrovský pás organizácie v strednej váhe, ukončil Vémola už v prvom kole. Súpera prinútil, aby sa vzdal.

Vémolovi chýbalo k splneniu váhového limitu 0,6 kg. Ďatelinka s duelom napriek tomu súhlasil, zápas sa uskutočnil a favorizovaný Vémola ho ukončil za 2:12 minúty. "Taktika na zápas bola jasná. Prvé kolo sa pohybovať do strán, zasiahnuť súpera boxerskou kombináciou a eliminovať Karlosov útok na takedown. Tréneri ma upozorňovali, aby som prvé kolo nekopal a nerobil nič, čo by dalo Karlosovi najmenšiu šancu využiť to, v čom je najsilnejší," uviedol Ďatelinka.

Hoci pôvodne išlo o titulový zápas, situácia sa zmenila po tom, ako Vémola prekročil na oficiálnom vážení požadovanú hmotnosť 84 kg o 0,6 kg. Automaticky prišiel o majstrovský opasok a nemohol ho získať späť ani v prípade víťazstva. Pre slovenského bojovníka sa situácia nezmenila a v hlavnom zápase večera premiérovo bojoval o titul.

Karlos Galéria fotiek (9) Zdroj: Oktagon MMA

"Pred zápasom som sa cítil dobre a myslel som si, že som psychicky vyrovnaný, ale potom to prišlo. To, čomu som neveril, že sa môže stať. Pri nástupe do klietky to cele na mňa doľahlo. Zodpovednosť, strach z neúspechu, obava zo sklamania ľudí, ktorí mi pomáhali a verili. Keď zaznel gong, spravil som to, čo doteraz neviem pochopiť. Napriek zákazu kopať som zápas otvoril kopom, ak sa to dá vôbec tak nazvať. Karlos ako skúsený borec hneď potrestal moju chybu a v momente, ako sa mi dostal na telo, tak ma to ešte viac psychicky zlomilo. Napriek tomu, že sme sa na to pripravovali, bolo to moc skoro a po hlúpej chybe a potom to už išlo celé dolu vodou a dopadlo to tak ako to dopadlo," priznal Ďatelinka, ktorý v pozápasovom rozhovore vyzeral, že si z prehry ťažkú hlavu nerobí.

"Slzy som nevedel zastaviť celú cestu a tak isto ani doma."

"Opak bol pravdou. Celý čas som bol úplne mimo, keď som odišiel z klietky zrazu cvak do reality a celé to na mňa spadlo a až potom som si uvedomil, čo sa vlastne stalo. Plakal som ako malý chlapec. Slzy som nevedel zastaviť celú cestu a tak isto ani doma. Strašne mi to je ľúto. Týmto by som sa chcel ospravedlniť Oktagonu, môjmu hlavnému trénerovi Robovi Gajdičiarovi, zvyšku tímu a tak isto aj fanúšikom, že som nenaplnil očakávania z titulového zápasu," priznal účastník prvej série OKTAGON Výzvy na svojom Instagrame.

Karlos Galéria fotiek (9) Zdroj: Oktagon MMA

Na jeho vyjadrenia už reagoval aj samotný Vémola. "Určite sa nemáš komu, za čo ospravedlňovať. Zostaň silný, tvoj čas príde," odkázal svojmu súperovi.

 

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Oktagon Karlos Vémola Milan Ďatelinka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky, TASR, ČTK