Neuveriteľná suma za Ronaldovu kapitánsku pásku: Peniaze z dražby pôjdu na dobrú vec

Cristiano Ronaldo v drese PortugalskaCristiano Ronaldo v drese Portugalska Zdroj: TASR/AP/Olivier Matthys

BELEHRAD - Pásku kapitána portugalskej futbalovej reprezentácie Cristiana Ronalda vydražili v Srbsku za 64.000 eur. Peniaze poputujú na pomoc šesťmesačnému chlapcovi, ktorý trpí spinálnou svalovou atrofiou.

Ronaldo po minulotýždňovom stretnutí kvalifikácie MS 2022 na pôde Srbska (2:2) zahodil modrú pásku po tom, ako mu rozhodcovia v nadstavenom čase neuznali regulárny víťazný gól. Z plochy belehradského Štadióna Rajka Mitiča ju zodvihol hasič a dal ju charitatívnej organizácii. Trojdňová dobročinná aukcia sa však nezaobišla bez problémov, neznámi páchatelia ju narušili falošnými vysoko nadhodnotenými ponukami. Vyvolalo to búrku nevôle vo verejnosti a úrady sa zaviazali vypátrať a potrestať hriešnikov.

 

 


"Byť kapitán reprezentácie je pre mňa česť a jedna z vecí, na ktorú som najviac hrdý. Vždy budem bojovať za Portugalsko, to sa nikdy nezmení. Niekedy je však naozaj ťažké sa s niektorými vecami vyrovnať. Najmä, ak máte pocit, že ublížili celému národu," napísal portugalský kapitán po zápase na sociálnych sieťach. Za protesty si ešte na trávniku vykoledoval žltú kartu a podľa niektorých názorov by mala jeho správanie potrestať aj Medzinárodná futbalová federácia (FIFA). Informovala o tom agentúra AP.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Aukcia
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR