Ruským hokejom otriasa zamotaný prípad: Hviezde tímu diagnostikovali toxický šok!

Alexej Jemelin (vpravo)Alexej Jemelin (vpravo) Zdroj: Profimedia

OMSK - Kapitán Avangardu Omsk a známy ruský hokejista Alexej Jemelin leží vo vážnom stave v nemocnici.

Jeho klub hrá momentálne finále Východnej konferencie v KHL proti AK Bars Kazaň. Po prvom zápase série pociťoval nevoľnosť a mal aj zvýšenú teplotu. Podozrenie na koronavírus však vyvrátil negatívny výsledok testu.

Lekári mu napokon oznámili, že jeho pečeň prekonala toxický šok. Bývalého reprezentačného obrancu a hráča tímov Nashville Predators a Montreal Canadiens previezli na špecializovanú kliniku do Moskvy. Jeho stav je aktuálne vážny, ale mal by byť stabilizovaný.

Špekuluje sa aj o užívaní drog

Ruské médiá začali špekulovať, čo mohlo jeho problémy spôsobiť. Hovorí sa dokonca aj o tom, že Jemelinovi v krvi objavili stopy po drogách, konkrétne po opiátoch a kanabise. Tie sa tam mohli dostať prostredníctvom silných liekov proti bolesti či podporných preparátov. Podľa neoverených zdrojov mu hrozí dokonca transplantácia pečene.

Podobné informácie vytiahli aj v súvislosti s jeho problémami v súkromnom živote. Začiatkom minulého roka sa rozviedol a jeho exmanželka ho obvinila z dlhodobej nevery. Avangard Omsk však všetky podobné tvrdenia odmieta a považuje ich za provokácie, ktoré majú podkopať situáciu mužstva počas play-off. 

Prípad rezonuje aj v IIHF

Celý prípad majú prešetriť príslušné štátne orgány, ktoré údajne pracujú aj s verziou, že bol Jemelin zapojený do obchodovania s drogami. Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v reakcii na tento prípad vyslala na finálové zápasy oboch konferencií v KHL (SKA Petrohrad - CSKA Moskva, Avangard Omsk - AK Bars Kazaň) vlastných antidopingových komisárov, ktorí vybraným hráčom odobrali vzorky.

Viac o téme: Avangard Omsk Alexej Jemelin
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články