Mercedes oznámil zásadnú novinku: Veľká zmena v tíme hneď po prvých pretekoch!

Lewis HamiltonLewis Hamilton Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

LONDÝN - K veľkej zmene na dôležitom poste sa rozhodol hneď po prvých pretekoch novej sezóny formuly 1 majstrovský tím Mercedes.

Doterajšieho technického riaditeľa Jamesa Allisona vystrieda od 1. júla Mike Elliott. Päťdesiattriročný expert sa potom presunie do novovzniknutej pozície CTO (Chief Technical Officer) a mohol by "Strieborným šípom" pomôcť v príprave na nové pravidlá v roku 2022.

"Som presvedčený, že ľudia na vyšších pozíciách majú v tomto svoj obmedzený čas. Rozhodol som sa preto stiahnuť zo svojej pozície technického riaditeľa, aby som túto štafetu odovzdať ďalej v správny čas," uviedol pre agentúru Reuters Allison, ktorý by sa mal aj menej objavovať na pretekoch.

Rodák z Louthu prišiel do tímu v roku 2017 z Ferrari, keď nahradil Paddyho Lowea. Následne prispel k štyrom majstrovským titulom Lewisa Hamiltona a štyrom pohárom konštruktérov. "Nejakú dobu sme už vedeli, že sa jeho pôsobenie v pozícii technického riaditeľa chýli tento rok ku koncu. Som však rád, že sme vytvorili novú pozíciu, aby sme ho udržali ďalej v našej rodine," povedal šéf tímu Toto Wolff.

Alllisonov nástupca Elliott začínal v F1 v roku 2000 v McLarene a potom pôsobil v Renaulte. Od roku 2012 sa nakoniec stal súčasťou Mercedesu, kde sa najprv staral o aerodynamickú sekciu a následne prešiel do technologického oddelenia. Tu pracoval aj po Allisonovom boku. "Vďaka týmto zmenám sme sa dostali do najlepšej možnej pozície pre nadchádzajúce éru," dodal potom Wolff, okrem iného s odkazom na chystané zmeny pravidiel v F1 v roku 2022.

Viac o téme: Mercedes James Allison Mike Elliott
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Twitter Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team
  • Zdroj: ČTK