Ďalšia semifinálová dráma Slovana so Zvolenom: Víťazný gól štyri sekundy pred koncom predĺženia!

Zľava Brant Harris (Bratislava) a Radovan Bondra (Zvolen)Zľava Brant Harris (Bratislava) a Radovan Bondra (Zvolen) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v druhom dueli semifinále Kaufland play off Tipos extraligy na ľade HKM Zvolen 3:2 po predĺžení a v sérii vyrovnali na 1:1.

Góly Petra Zuzina a Allana McPhersona v druhej tretine znamenali náskok 2:0 pre Zvolen, no Slovan vyrovnal v tretej časti po dvoch zásahoch Brendana Ranforda v presilovkách, ten druhý dosiahol 32 sekúnd pred sirénou. Štyri sekundy pred koncom predĺženia rozhodol o triumfe Slovana Brendan O'Donnell. Tretí zápas je na programe v sobotu v Bratislave.

Prvá tretina herne vyznela v prospech Zvolena, ale brankár Gudlevskis nekapituloval. Nepokorili ho totiž z medzikružia Nuutinen a Viedenský, v páde zblízka Tibenský a z kruhu Mc Pherson. Slovanisti pohrozili výraznejšie až v dvanástej minúte, voľný Gašpar dobre strieľal a z dorážky potom ešte O'Donnell, ale Rahmovi pomohol aj Viedenský, keď puk hokejkou vyhadzoval od bránkovej čiary. V závere tejto časti mali domáci presilovku a Mikúš rozvlnil sieť, avšak sekundu po klaksóne oznamujúci prestávku.

Na začiatku druhej tretiny využil chybu Ranforda Peter Zuzin, z medzikružia švihom otvoril skóre – 1:0. To už hrali 'rytieri' bez zraneného kapitána Puliša. Na tento zásah mohol odpovedať Gašpar z kruhu, nebezpečne zakončoval, no gólman HKM podržal svoj tím. Omnoho viac práce mal však na opačnej strane Gudlevskis. Zneškodnil šance Viedenskému, Kelemenovi a Ivanovi. Bratislavčania hrozili len sporadicky, Rahm si postrážil koncovku Urbánka spoza kruhu a teč O'Donnela nebol presný. Zvolen napokon išiel zaslúžene do vedenia 2:0. Viedenský zabojoval v strednom pásme, Nuutinen si počkal umne na modrej čiare a našiel pred bránkou v jazde McPhersona, ktorý zoči – voči brankárovi Slovana nezaváhal. Tretí gól mohli do prestávky pridať Mikúš a Bondra, ale nenašli recept na výborného Gudlevskisa.

V tretej tretine pokračovala dominancia domáceho tímu, ale nevyužité dve príležitosti Nuutinena, ďalej Zuzina a najmä z úniku McPhersona Slovan potrestal. V 48. minúte Harris spoza bránky našiel v presilovke pred ňou voľného Ranforda a ten bez prípravy pohotovo a hlavne presne zakončil – 2:1. Zvolenčania pokračovali v aktivite, ale neuspeli v presilovke a v hre piatich proti piatim pohorel pred gólmanom 'belasých' Zuzin. Hostia mohli vyrovnať z prečíslenia dvoch na jedného, Rahm sa zapotil po strelách O'Donnella a Harrisa. V závere najprv útočník HKM Kelemen nevyužil sólový nájazd, takže Bratislavčania mohli odvolať brankára a snažiť sa o vyrovnanie počas iba druhej presilovky v zápase. V šiestich proti štyrom sa im to podarilo, 32 sekúnd pred koncom sa z predbránkového priestoru presadil Ranford.

Aj v predĺžení mali navrch hokejisti spod Pustého hradu, lenže pokračovali v nevyužívaní príležitostí. Dostali sa do nich opäť Viedenský a Zuzin, Gudlevskisa nepokoril ani mladý Jedlička. Na druhej strane Rahm zasiahol po delovke Petráša. Najväčšiu šancu nezužitkoval v 71. minúte Rapáč zblízka po prihrávke Ziga, išlo o situáciu troch na jedného, no ani tá neskončila gólom. Slovanisti však po nej ožili, no pribrzdilo ich vylúčenie Gašpara. V presilovej hre sa nepresadil vo vyloženej šanci Zuzin. V hre piatich proti piatim potom Bratislavčania dominovali a štyri sekundy pred koncom predĺženia využil tretiu šancu v rade dôrazný O'Donnell pred bránkou.

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2:3 po predĺžení (0:0, 2:0, 0:2 – 0:1)
Góly: 22. Zuzin, 37. McPherson (Nuutinen, Viedenský) – 48. Ranford (Harris, Brodzinski), 60. Ranford (Gašpar), 80. O'Donell (Ranford, Sersen). Rozhodovali: D. Konc st., Hronský – J. Konc ml., Durmis, vylúčení na 2 min: 2:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.
/stav série 1:1/

Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Puliš (21. Jedlička), McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Tibenský, Kolenič

Slovan: Gudlevskis – Sersen, Bačík, J. Valach, Maier, Meszároš, Štajnoch, Brodzinski – O'Donnell, Harris, Gašpar – B. Rapáč, Zigo, Matoušek – Šišovský, Bortňák, Ranford – Urbánek, S. Petráš, Lukošík

Peter Oremus, tréner Zvolena: "Zápas sa pre nás vyvíjal dobre. Viedli sme 2:0, ale Slovan je silné mužstvo a ak dostane presilovky, vie ich využiť. To sa potvrdilo. Dotlačili nám tam gól na 2:2 v šiestich proti štyrom. Dnes šťastie v predĺžení mali hostia a rozhodli tento duel. V oboch tímoch je veľká sila, my musíme zregenerovať a z Bratislavy si zobrať aspoň jedno víťazstvo. Moji hráči v tomto stretnutí urobili maximum, vytvorili si šance, žiaľ chýbala ich lepšia realizácie a šťastie mal napokon Slovan."

Róbert Döme, tréner Slovana Bratislava: "Vyhrali sme ťažký zápas. Moje mužstvo ukázalo charakter. Za stavu 2:0 pre Zvolen, ktorý má veľmi silné mužstvo, sa takto postaviť, to nám dodá obrovskú energiu. Vymenili sme na tento duel oproti predchádzajúcemu brankára, bolo pár zmien v zostave a vyšlo nám to. Najmä Ranford hral fajn, je už zdravý a sadlo mu to v útoku. Tento ťah nám tiež vyšiel. Dôležitý bol Gudlevskisov zákrok v predĺžení počas presilovky súpera, vtedy som si povedal, že nám to dnes asi vyjde a vyšlo to."

Peter Zuzin, strelec prvého gólu Zvolena: "Budem to skúšať ďalej a snáď mi to padne v Bratislave. Mal som tých šancí na druhý gól dnes viac než dosť, no už sa to nedá vrátiť späť, musím na to zabudnúť, respektíve ponaučiť sa z toho. Verím, že to príde v pravý moment. Mrzí ma hlavne nepremenený gól na hokejke v predĺžení. My sme následne spravili na jeho konci pár chýb v obrannom pásme a pykali za to."

Viac o téme: HKM Zvolen HC Slovan Bratislava