Mentálna koučka Petry Vlhovej: Takéto veci má v paži, okamžite sa dá dokopy!

Mentálna koučka Petra ZorvanMentálna koučka Petra Zorvan Zdroj: RTVS

BRATISLAVA - V relácii Neskoro večer vyspovedal moderátor Peter Marcin mentálnu koučku Petry Vlhovej. O psychickú časť prípravy najlepšej slovenskej lyžiarky sa stará Petra Zorvan, ktorá okrem Vlhovej pomáha aj ďalším športovcom. V jej portfóliu sa nájdu biatlonisti, tenisti či hokejisti.

Množstvo športovcov je poverčivých. Ak urobia istú špecifickú vec a následne podajú skvelý športový výkon, zvyknú túto vec opakovať. U Petry však poverčivosť budete hľadať márne. "Petra nemá takmer žiadne rituály pred pretekmi. Niektorým pomáha čokoláda, iní zvyknú mať všetko nachystané dopredu ako špecifické termo prádlo, čiapku a možno aj slipy," povedala so smiechom Zorvan.

Vrcholoví športovci musia neraz čeliť tlaku fanúšikov alebo médií. Komplikované to môže byť predovšetkým v období, kedy sa nedarí. Tu má Petra obrovskú výhodu, pretože ju nič takéto nerozhodí na dlhší čas. Možno aj vďaka tejto odolnosti sa otriasla z horšej formy v strede sezóny a napokon získala najcennejšiu lyžiarsku trofej. "Peťa má väčšinou takéto veci v paži, aj keby chytí nervy, tak je človek, ktorý sa dokáže dať okamžite dokopy," povedala jej mentálna koučka v Neskoro večer.

Viac o téme: Petra Vlhová Petra Zorvan
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky