Škodoradosť Stevena Gerrarda: Vypadnutie Slavie si poriadne vychutnal!

Steven GerrardSteven Gerrard Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

GLASGOW - Tréner futbalistov Glasgowa Rangers Steven Gerrard si užil vyradenie Slavie vo štvrťfinále Európskej ligy po domácom debakli 0:4 s Arsenalom. Kouč škótskych majstrov, ktorí v predchádzajúcej fáze súťaže s Pražanmi vypadli, bol na "kanonierov" hrdý.

Favorizovaný Arsenal pred týždňom v Londýne zahodil množstvo šancí a so Slaviou remizoval 1:1, ale vo štvrtkovej odvete bol oveľa produktívnejší a v Edene jasne zvíťazil predovšetkým vďaka trom gólom medzi 18. a 24. minútou. "Ten zápas sa mi páčil so všetkým," povedal Gerrard na tlačovej konferencii.

Rangers v marcovej odvete osemfinále doma podľahli Slavii 0:2 a po úvodnom výsledku 1:1 zo súťaže vypadli. Duel v Glasgowe ale okrem viacerých brutálnych faulov domácich ovplyvnil tiež incident medzi hosťujúcim obrancom Ondřejom Kúdelom a záložníkom Rangers Glenom Kamarom z 87. minúty.

Ján Bořil a Calum Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Disciplinárna komisia UEFA potrestala Kúdelu zákazom štartu v 10 stretnutiach v súťažiach UEFA za rasistickú urážku fínskeho reprezentanta tmavej pleti. Domáci hráč dostal trojzápasový trest za napadnutie českého stopéra v útrobách štadióna. Kúdela priznal, že Kamarovi so zakrytými ústami nadával, ale obvinenia z rasizmu naďalej dôrazne odmieta rovnako ako pražský klub.

Arsenal bol senzačný

Zdalo sa, že Gerrard po vyradení Slavie cítil veľkú satisfakciu. "Bol som naozaj hrdý na predstavenie Arsenalu. To, ako sa pripravili na zápas, ako tréner (Mikel Arteta) hovoril, ako sa hráči správali pred zápasom, počas neho a po ňom. A korunovali to takým výkonom. Naozaj sa mi páčili, podľa mňa boli senzační. Myslím, že to ocenil aj Glen (Kamara)," vyhlásil bývalý kapitán Liverpoolu.

Rangers včera oznámili, že privítajú Arsenal v júlovom prípravnom zápase, ktorý bude súčasťou osláv 150. výročia založenia glasgowského klubu.

Viac o téme: Slavia Praha Arsenal Londýn Glasgow Rangers Steven Gerrard Ondřej Kúdela Glen Kamara