Len sedemnásťročný Slafkovský o pozvánke do reprezentácie: Je to veľká česť a motivácia

Juraj Slafkovský a Šimon Nemec počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácieJuraj Slafkovský a Šimon Nemec počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie Zdroj: TASR/SZĽH - Andrej Galica

PIEŠŤANY - Slovenskú hokejovú reprezentáciu posilnili v príprave na MS v Rige traja hráči. Juniorskí reprezentanti Juraj Slafkovský, Šimon Nemec a Samuel Kňažko sa k tímu pripojili po dvojzápase dvadsiatky s rovesníkmi z Česka.

Najmladším z trojice juniorských reprezentantov je sedemnásťročný Slafkovský. "Tak mesiac a pol dozadu som vôbec nemyslel, že sa do seniorskej reprezentácie môžem dostať, ale po vyhláseniach pána Haščáka som si začal myslieť, že by sa to podariť mohlo. Je to veľká česť a motivácia, aby som sa do budúcna snažil ešte viac,“ zhodnotil svoju pozvánku do seniorského tímu Slafkovský. Len o mesiac a pol starším je Šimon Nemec, ktorý tento ročník odohral v tíme HK Nitra. „V reprezentácii môžem prispieť hrou, ktorou sa prezentujem stále. Teda dobrým myslením na ľade a prekvapivou prihrávkou,“ zhodnotil svoje kvality sedemnásťročný obranca.

Na snímke Šimon Nemec Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/SZĽH - Andrej Galica

Najstarším z trojice juniorov v seniorskom mužstve je obranca Kňažko. Všetci traja už s tímom absolvovali aj prvý tréning na ľade. „Bolo to rýchlejšie aj fyzicky náročnejšie. Hráči v tíme sú vyspelejší, múdrejší na ľade. Je to veľký skok pre nás, ale musíme sa s tým vyrovnať,“ zhodnotil prvý tréning Kňažko.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Slovensko Šimon Nemec Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR