FOTO Česká hviezda UFC v životnom zápase so špeciálnym účesom: Dúfam, že je to dostatočne šialené!

Jiří ProcházkaJiří Procházka Zdroj: Profimedia

PRAHA - Už len necelé dva týždne delia českého MMA bojovníka Jiřího Procházku od druhého zápasu v elitnej organizácii UFC. V nedeľu 2. mája sa v Las Vegas stretne s Američanom Dominickom Reyesom v hlavnom dueli podujatia. Ako prvý Čech v UFC tak nastúpi do najsledovanejšieho zápasu galavečera.

"Zatiaľ som to do seba nenechal preniknúť, takže mi to bude možno dochádzať neskôr," uviedol Procházka na on-line tlačovej konferencii k svojmu primátu. "Možno si to nechám, aby mi to došlo až po zápase. Bude to veľké, ale bude to v Apex centre v UFC, nemali by tam byť diváci. Budú tam len kamery, Nič väčšieho tam snáď nebude. Ani neviem, či sú s tým spojené ďalšie povinnosti, snáď nie," doplnil dvadsaťosemročný bojovník.

Procházka sa mal s Reyesom stretnúť na konci februára, kvôli zraneniu 31-ročného Američana bol duel odložený. "Dva mesiace navyše som využil. Príprava bola dlhá, mal som rôzne narazeniny a telo potrebovalo viac zregenerovať. Vo februári, kedy sa Dominick zranil, som to poňal viac regeneračne a musím povedať, že to malo len pozitívne účinky," pochvaľoval si člen Jetsaam Gymu Brno.

Aj vďaka tomu sa cíti výborne a je dobre pripravený. "Príprava bola dlhá a hoci som po poslednom zápase hovoril, že by som chcel zvoľniť v tréningovom tempe a trénovať menej, tak som nakoniec zvolil to, čo vždy platí. Proste makať a robiť, čo tréneri povedia. Maximálne nedeľné tréningy, ktoré sú v mojej réžii, som si odmakal podľa seba," povedal Procházka, ktorý pri svojej premiére v UFC porazil mierne favorizovaného Švajčiara Volkana Oezdemira. Knokautoval ho po 49 sekundách druhého kola.

Jiří Procházka (vľavo) si Galéria fotiek (3) Zdroj: Profimedia

Po prvom zápase v UFC priznal, že cítil tlak. Teraz to ale vidí inak. "Skôr by som teraz povedal, že som sa pred prvým zápasom cítil viac uvoľnene než teraz. Nejde ani tak o zápas, ale s kým ten zápas idem. Tohto súpera beriem, nechcem povedať oveľa vážnejšie ako Volkana, ale Dominick má väčšie skúsenosti. Ide z neho cítiť oveľa väčšie fight IQ. Vie nad situáciami oveľa viac premýšľať a otáčať scenáre," uviedol Procházka, ale zároveň verí, že ho napätie nabudí k lepšiemu výkonu.

Rovnako ako v minulosti si Procházka pre zápas pripravil špeciálny účes. Nechal si vyholiť hlavu a zo stredu si nechal upliesť vrkoč. "Mám stiahnutý ksicht, Vyťahuje mi to tvár, teda zo začiatku to tak bolo. Teraz to príjemne pne," pousmial sa Procházka, ktorý sa inšpiroval thajskými bojovníkmi a takzvaným mongkonom. Ozdobou hlavy, ktorú používajú pri rituáloch. "Mal som túto ideu v hlave už nejakú dobu. Keď sa urobí čisto len tá vysielačka, tak mi to prišlo ako ideálny vojnový účes. Dúfam, že je to dostatočne šialené," smial sa Procházka.

Viac o téme: UFC Jiří Procházka Dominick Reyes
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Jiří Denisa Procházka, Youtube,
  • Zdroj: ČTK