Vďaka za odmietnutie Superligy? UEFA má presunúť zápasy EURO z Bilbaa na Britské ostrovy

Slovenskí reprezentanti sa mali v Bilbau stretnúť s domácim ŠpanielskomSlovenskí reprezentanti sa mali v Bilbau stretnúť s domácim Španielskom Zdroj: TASR/Martin Baumann

LONDÝN - Do zo zoznamu dejísk futbalových ME 2020 by mohlo pribudnúť niekoľko anglických miest. Vo štvrtok o tom informoval britský denník The Telegraph na svojom webe. Podľa zdroja by mala Európska futbalová únia (UEFA) takýmto spôsobom vyjadriť poďakovanie anglickému futbalovému zväzu (FA) za to, že razantne odmietol podporiť vznik Superligy.

V stredu vypadlo zo zoznamu dejísk Bilbao. V Bilbau mala slovenská reprezentácia uzavrieť svoje účinkovanie v základnej E-skupine proti domácemu Španielsku. Práve zápasy z Bilbaa by sa mali presunúť do Anglicka. Otázna je aj pripravenosť Dublinu a Mníchova, kde sa tiež majú konať zápasy EURO 2020. V írskej metropole má odohrať úvodné dva zápasy v základnej skupine reprezentácia SR - 14. júna proti Poľsku a 18. júna proti Švédsku.

Turnaj sa bude konať od 11. júna do 11. júla aj v Petrohrade, Londýne, Baku, Ríme, Bukurešti, Kodani, Amsterdame, Glasgowe a Budapešti.

Viac o téme: UEFA Euro 2020
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR