Jeden z možných nástupcov Magoniho odpadá: Ponuku Vlhovej tímu odmietol z tohto dôvodu!

Petra Vlhová v prvom kole finálového slalomuPetra Vlhová v prvom kole finálového slalomu Zdroj: TASR/AP/Marco Trovati

BRATISLAVA - Meno nového trénera slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej stále nie je známe. Najnovšie informácie, ktoré priniesol taliansky web neveItalia.it tvrdí, že z možných uchádzačov vypadol taliansky kouč Paolo Deflorian. Ten sa rozhodol odmietnúť ponuku z rodinných dôvodov, nakoľko mu do rodiny nedávno pribudli dvojičky.

Deflorian sa rozhodol zostať na doterajšej pozícii, a to v početnejšom tíme talianskej ženskej reprezentácie pod vedením Gianlucu Rulfiho. Zamerá sa najmä na prípravu lyžiarok v obrovskom slalome.

Najväčším kandidátom na post trénera čerstvej držiteľky veľkého krištáľového glóbusu tak zostáva Švajčiar Mauro Pini. Už sa hovorilo o podpise zmluvy, no šéf tímu a otec slovenskej lyžiarky Igor Vlha tieto správy dementoval: "Ešte to nie je definitívne. Rokovali sme s Pinim, ale ešte sme sa nedohodli. V hre sú okrem neho ďalší traja tréneri."

Vlhová pod Magonim dosiahla v SP 41 pódiových umiestnení, z toho devätnásť víťazstiev. V sezóne 2019/2020 získala pod jeho vedením malé glóbusy za slalom a paralelné disciplíny. Na MS vybojovala v individuálnych súťažiach päť medailí (1-3-1). Magoni mal s tímom zmluvu ešte na budúcu, olympijskú sezónu, 6. apríla však Slovenka oznámila ukončenie päťročnej spolupráce.

Viac o téme: Petra Vlhová Paolo Deflorian
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky