VIDEO Manchester United si podelil body s Leedsom, koncert Burnley na Molineux Stadium

Chris Wood hrdinom BurnleyChris Wood hrdinom Burnley Zdroj: SITA/AP/Oli Scarff

LEEDS - Futbalisti Burnley vyhrali v 33. kole anglickej ligy na pôde Wolverhamptonu vďaka hetriku útočníka Chrisa Wooda z prvého polčasu. Hostia bodovali po troch porážkach a na 14. priečke ich od pásma zostupu delí deväť bodov. Domácim patrí 12. miesto.

Wood si v sezóne polepšil na desať gólov, päť minút pred koncom navyše pripravil štvrtý zásah pre Ashleyho Westwooda. Český útočník Matěj Vydra odohral 73 minút, dostal sa do niekoľkých šancí a v 49. minúte mu nebol po zásahu videorozhodcu uznaný gól kvôli ofsajdu.

Futbalisti Manchestru United iba remizovali v nedeľnom súboji 33. kola anglickej Premier League na pôde Leedsu United 0:0. Po sérii piatich ligových víťazstiev sa museli tentoraz uspokojiť so ziskom bodu, v tabuľke zaostávajú z druhého miesta za lídrom Manchestrom City o desať bodov. Leeds figuruje na 10. priečke.

FC Burnley sa po troch prehrách tešilo z triumfu, keď zvíťazilo na ihrisku Wolverhamptonu Wanderers hladko 4:0. Hrdinom hostí bol útočník Chris Wood, ktorý strelil v prvom polčase hetrik a v 85. minúte asistoval pri štvrtom góle Ashleyho Westwooda. V ďalšom zápase Aston Villa Birmingham remizovala s West Bromwichom Albion 2:2. Bod pre domácich zachránil v druhej minúte nadstaveného času striedajúci Keinan Davis.

Aston Villa – West Bromwich Albion 2:2 (1:1)
Góly: 9. El Ghazi (z 11 m), 90.+2 Davis – 23. M. Pereira (z 11 m), 47. Diagne

Wolverhampton Wanderers - FC Burnley 0:4 (0:3)
Góly: 15., 21. a 44. Wood, 85. Westwood

Leeds United - Manchester United 0:0

Viac o téme: Manchester United Premier League Wolverhampton Wanderers FC Burnley Leeds United Chris Wood
  • Zdroj: ČTK, TASR