Šatan oznámil nové trio do ďalšieho bloku prípravy: Budeme sa musieť rozlúčiť so šiestimi hráčmi

Miroslav Šatan Miroslav Šatan Zdroj: Športky/Ján Zemiar

PIEŠŤANY - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v nedeľu vo štvrtom zápase prípravy na MS v Rige nad Nemeckom 2:1. Víťazný gól strelil v Piešťanoch Daniil Fominych.

Do druhého bloku prípravy by sa mali zapojiť šiesti noví hráči a pravdepodobne rovnaký počet káder opustí. Prezident SZĽH Miroslav Šatan nechcel komentovať zmeny v nominácii, no uviedol, že v tíme budú pokračovať z nováčikov obrancovia Martin Bučko a Daniel Gachulinec a do prípravy by sa mali na budúci týždeň zapojiť útočníci Peter Cehlárik či Marek Hrivík. 

"Do tohto bloku prípravy sme zobrali veľa mladých hráčov a myslím si, že nesklamali. Všetky výsledky boli tesné, dnes prišlo prvé víťazstvo v regulárnom čase, takže by som povedal, že to malo takú zlepšujúcu sa tendenciu a hráči hrali s pribúdajúcim časom lepšie a lepšie ten systém, ktorý tréneri nastavili. Máme s trénermi a s Otom Haščákom ťažké rozhodovanie o tom, ako obmeniť zostavu. Máme nejakých šesť hráčov, ktorí prídu do ďalšieho bloku, takže sa budeme musieť rozlúčiť so šiestimi hráčmi. Veľa mladých hráčov hralo veľmi dobre a zapísali sa aj do štatistík. Mňa asi najviac prekvapili obrancovia Bučko a Gachulinec, ktorí to zvládli veľmi dobre napriek tomu, že boli prvýkrát v reprezentácii. Môžem povedať, že zostávajú do ďalšieho bloku. Na ňom by sa mali objaviť už aj Hrivík, Cehlárik a Hudáček," uviedol prezident SZĽH. 

Tím sa opäť zíde v stredu 28. apríla, v druhom prípravnom bloku absolvujú zverenci trénera Craiga Ramsayho ďalšie štyri prípravné stretnutia - dve s Rakúskom v Piešťanoch (1.-2. mája) a dve proti Česku v Prahe (6.-7. mája).

Viac o téme: Miroslav Šatan Nemecko Slovensko Peter Cehlárik Marek Hrivík
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR