Protesty fanúšikov ho neodradili: Kroenke neplánuje predať Arsenal

Fanúšikovia žiadajú odchod majiteľa klubu Stana KroenkehoFanúšikovia žiadajú odchod majiteľa klubu Stana Kroenkeho Zdroj: SITA/AP/ Frank Giffiths

LONDÝN - Majiteľ Arsenalu Londýn Stan Kroenke sa nemieni vzdať svojho vlastníckeho podielu v anglickom futbalovom klube. Neodradili ho ani protesty fanúšikov, ktorí minulý týždeň volali po jeho odchode v reakcii na účasť Arsenalu v Európskej Superlige.

Záujem o klub prejavil zakladateľ streamovacej služby Spotify Daniel Ek, švédsky podnikateľ ho prejavil prostredníctvom twitteru. Podľa medializovaných informácií by sa mohol spoľahnúť aj na pomoc zo strany bývalých hviezd tímu Thierryho Henryho, Dennisa Bergkampa či Patricka Vieiru.

Kroenke však zmenu vlastníckej štruktúry odmietol. "V uplynulých dňoch sme zaznamenali mediálne špekulácie o predaji klubu. Nič také sa nechystá, sme stopercentne oddaní Arsenalu a nemienime predať žiadne akcie. Sústredíme sa na posilňovanie kádra a zvyšovanie konkurencieschopnosti v snahe získať trofeje," citovala stanovisko Kroenkeho a jeho syna Josha agentúra AP.

Arsenal figuroval medzi dvanástimi zakladajúcimi členmi Európskej Superligy, no po masívnej kritike sa spolu s anglickými účastníkmi stiahol. Napriek tomu sa viac ako tisíc fanúšikov zišlo v piatok pred štadiónom Emirates, aby vyjadrilo nespokojnosť s vedením. Arsenal figuruje v ligovej tabuľke na 10. mieste.

Viac o téme: Arsenal Londýn Stan Kroenke
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR