VIDEO Absolútna blamáž pre švédsky hokej: Na majstrovstvách sveta schytali rovný tucet gólov!

Súboj Kanady so ŠvédskomSúboj Kanady so Švédskom Zdroj: YouTube

FRISCO/PLANO - Kanadskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov vstúpili do svetového šampionátu tejto vekovej kategórie v amerických mestách Frisco a Plano vysokým triumfom 12:1 nad Švédskom. Pre obhajcov titulu z roku 2019 to bol najväčší debakel v histórii šampionátov tejto vekovej kategórie. Bieloruskí mladíci v rovnakej A-skupine zdolali Švajčiarov 7:1.

Mladí Kanaďania skórovali zhodne po štyrikrát v každej z tretín. Švédom nepomohla ani brankárska výmena. Na aspoň čestný gól sa zmohli až v 52. minúte zápasu. Kanada vyprodukovala 47 streleckých pokusov a jasne v tomto smere dominovala.

Hetrikom sa na kanonáde Kanady podieľal Shane Wright. Štyrmi bodmi za dva góly a rovnaký počet asistencií prispel ďalší útočník Brandt Clarke, ktorý v sezóne pôsobil vo Tipos Extralige v Nových Zámkoch.

"Dnes to bol súboj chlapov proti chlapcom. Musíme sa z toho poučiť, máme deň voľna a potom zápas proti Švajčiarsku. Verím, že v ňom budeme lepší," uviedol kouč Švédska Anders Eriksen, ktorého tím v pondelok na úvod vyhral nad Bieloruskom 5:1.

Prehra môže extra mrzieť ruských mladíkov, ktorí ešte tri minúty pred koncom duelu s Fínskom vyhrávali 3:1. Severania však dotiahli zápas až do samostatných nájazdov, kde premenili dva zo štyroch pokusov. Rusi nevyužili ani jednu zo štyroch šancí.

MS hokejistov do 18 rokov - výsledky:

A-skupina:
Švajčiarsko - Bielorusko 1:7
Švédsko - Kanada 1:12

B-skupina:
Nemecko - USA 3:5
Fínsko - Rusko 4:3 pp a sn

Viac o téme: Rusko U18 USA U18 Nemecko U18 Švédsko U18 Fínsko U18 Kanada U18 Brandt Clarke Anders Eriksen
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR, ČTK, Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy