Real začal vyjednávať: Podarí sa uvoľniť brazílsku hviezdu na odvetu s Chelsea?

Marcelo a Jorginho v prvom semifinále Realu s ChelseaMarcelo a Jorginho v prvom semifinále Realu s Chelsea Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MADRID - Futbalistom Realu Madrid hrozí, že sa budúci týždeň budú musieť v semifinálovej odvete Ligy majstrov s Chelsea zaobísť bez svojej hviezdy Marcela.

Rodák z Ria de Janeiro, ktorý pred 10 rokmi získal taktiež španielske občianstvo, by totiž mal byť deň pred zápasom členom jednej z komisií v rámci regionálnych volieb v Madride a nemohol by s tímom odcestovať do Londýna. Uviedol to denník El Mundo.

Regionálne voľby, na ktorých by sa mal podieľať aj Marcelov zranený spoluhráč Victor Chust, sa konajú 4. mája a na pomoc s ich organizáciou môžu byť povolaní všetci španielski občania zapísaní v zozname voličov. Za svoju prácu potom dostávajú odmenu 65 eur. Ospravedlnení môžu byť len z veľmi vážnych dôvodov. Real preto už začal s úradmi vyjednávať o možnom Marcelovom uvoľnení, podľa denníka však bola ich úvodná žiadosť zamietnutá.

V minulosti boli do volebných komisií povolaní napríklad aj brankár Aitor Fernández z Levante alebo Iñaki Williams z Atletica Bilbao. Obom však bola účasť nakoniec odpustená pre ich súbežne hraný zápas. Či príde výnimka aj v prípade Marcela, je zatiaľ neisté.

Štvornásobný víťaz Ligy majstrov sa vrátil do základnej zostavy Realu potom, čo sa zranil ľavý obranca Ferland Mendy. Prvý semifinálový zápas s Chelsea skončil v Madride 1:1.

Viac o téme: Chelsea Londýn Marcelo Real Madrid CF
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK