VIDEO protestujúcich fanúšikov United pred Old Trafford: Polícia vyšetruje výtržnosti v Manchestri

Fanúšikovia Manchestru United protestovali proti majiteľom klubuFanúšikovia Manchestru United protestovali proti majiteľom klubu Zdroj: SITA/Barrington Coombs/PA via AP

MANCHESTER - Britská polícia začala vyšetrovať incidenty v súvilosti s neodohraným nedeľným šlágrom 34. kola anglickej futbalovej Premier League medzi Manchestrom United a FC Liverpool. Zápas odložili na neurčito po obavách z bezpečnosti v súvislosti s protestmi domácich fanúšikov. Zranili pritom jedného policajného dôstojníka.

Približne dve hodiny pred začiatkom stretnutia v Manchestri vtrhli na štadión Old Trafford priaznivci United, ktorí sa rozhodli takýmto spôsobom vyjadriť protest proti americkým majiteľom klubu - rodine Glazerovcov. Asi dve stovky z nich vnikli na trávnik, niektorí odpálili aj dymovnice. "Zaútočili fľašou a jednému policajtovi spôsobili sečné poranenia tváre, ktoré si vyžiadali nemocničné ošetrenie," uviedla manchesterská polícia.

Hoci protestujúci fanúšikovia postupom času opustili ihrisko, naďalej zostávali pred štadiónom a odpaľovali pyrotechniku. Duel sa tak nemohol začať. Hráči oboch tímov aj niekoľko minút po plánovanom začiatku zápasu (17.30 SELČ) boli stále na hoteli, pretože sa k štadiónu nemohli dostať. Viacerí fanúšikovia sa dostali do stretu s policajtmi, ktorí chceli dav rozpustiť. Napokon museli stretnutie zrušiť. Asistent veliaceho dôstojníka Russ Jackson podľa DPA uviedol, že demonštranti nemali v úmysle protestovať pokojne a odsúdil ich neuvážené a nebezpečné správanie.

Vedenie United vo vyhlásení uviedlo: "Uznávame právo na slobodu prejav a pokojný protest. Mrzí nás však narušenie zápasu, ktoré spôsobili nespratní fanúšikovia. V ohrození bol okrem policajtov aj personál klubu."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Manchester United Anglicko
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR