Túto správu od UEFA s radosťou privíta mnoho trénerov: Na EURO bude mať každý tím o troch hráčov viac

Tréner slovenskej reprezentácie Štefan TarkovičTréner slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič Zdroj: TASR/Martin Baumann

NYON - Kádre účastníkov futbalových majstrovstiev Európy 2020 budú mať 26 členov. Zmenu pravidiel v pondelok potvrdila reprezentačná komisia Európskej futbalovej únie (UEFA), správu priniesla agentúra AFP.

Každý tím tak bude mať o troch hráčov viac, ako bývalo zvykom. Zmenu navrhla UEFA minulý týždeň, viedol ju k nej nahustený kalendár súťaží v sezóne ovplyvnenej pandémiou koronavírusu a obavy z preťaženia hráčov. Už dávnejšie prišlo k rozhodnutiu, že tímy budú môcť v riadnom hracom čase vystriedať päť hráčov.

UEFA takisto informovala, že tímom s pozitívnymi koronavírusovými prípadmi alebo nariadenou povinnou karanténou budú môcť odložiť ich zápasy na ME až o 48 hodín. "Ak zostane v kádri 13 alebo menej zdravých hráčov, bude sa môcť posunúť začiatok zápasu až o 48 hodín, aby stihli do tímu prísť náhradníci. Možná je aj zmena dejiska stretnutia," uviedla UEFA. Tím zasiahnutý koronavírusom bude môcť povolať náhradníkov za nakazených hráčov, tak, aby splnil podmienku s aspoň 13 zdravými futbalistami na súpiske, vrátane aspoň jedného brankára. Mužstvo zodpovedné za neodohranie duelu prehrá tento zápas kontumačne 0:3, informovala agentúra AP.

Európsky šampionát je na programe 11. júna - 11. júla, Slovensko sa predstaví v E-skupine spoločne so Španielskom, Poľskom a Švédskom.

Viac o téme: UEFA Euro 2020
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR