Tipsportligový nováčik im vďačí za postup: Spišská Nová Ves predĺžila spoluprácu s kvartetom hráčov

Radosť hokejistov Spišskej Novej Vsi po postupe do Tipos extraligy Radosť hokejistov Spišskej Novej Vsi po postupe do Tipos extraligy Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Nováčik najvyššej slovenskej súťaže HK Spišská Nová Ves sa dohodol na spolupráci so štyrmi hráčmi, ktorí sa nedávno podieľali na postupe zo Slovenskej hokejovej ligy (SHL). V klube pokračujú obrancovia Daniel Hančák a Peter Ordzovenský a útočníci Róbert Džugan a Matej Giľák. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

Všetci menovaní prišli do klubu pred sezónou, resp. počas nej. Hančák odohral za Spišiakov 50 zápasov, v ktorých získal 12 kanadských bodov a 11 plusových. Ordzovenský prišiel z Nových Zámkov. Nastúpil do 28 zápasov, v ktorých si pripísal 1 asistenciu a 2 plusové body.

Džugan začal sezónu v extraligových Košiciach, no v úvode ročníka zamieril do Spišskej Novej Vsi. V SHL odohral 50 zápasov, v ktorých získal 35 bodov a 9 plusiek. Giľák bol v úvode ročníka hráč Nových Zámkov. Po návrate do materského klubu odohral za Spišiakov 32 stretnutí, v ktorých získal 44 bodov (22 gólov, 22 asistencií) a bol tretí najproduktívnejší hráč mužstva.

Viac o téme: Peter Ordzovenský HK Spišská Nová Ves Matej Giľák Róbert Džugan Daniel Hančák
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR