Česi očakávajú proti Slovákom ťažký zápas: V tomto vidia našu najväčšiu silu

Lukáš Radil a David Tomášek oslavujú gól ČeskaLukáš Radil a David Tomášek oslavujú gól Česka Zdroj: TASR/DPA/Daniel Karmann

PRAHA - Záverečnou previerkou slovenských hokejistov pred odchodom na majstrovstvá sveta do Rigy bude dvojzápas s Českom. Česi už budú doma v Prahe počítať aj s nasadením hráčov z rady extraligových finalistov Třinca a Liberca.

Českí hokejisti odohrali v záverečnej príprave pred MS štyri stretnutia a všetky vyhrali, nad Rakúskom 5:0 a 7:2 a nad Nemeckom 4:1 a 5:4.

Slováci odohrali doteraz šesť zápasov. Po úvodnej prehre s Lotyšskom (1:2 pp) dokázali v ďalších piatich dueloch zvíťaziť. Najprv zdolali v odvete pobaltského súpera 1:0 po predĺžení a následne uspeli v dvojzápasoch s Nemeckom (4:3 pp a sn, 2:1) i s Rakúskom (3:1 a 2:0). Tím trénera Ramsayho však teraz čaká najťažšia skúška.

"Videl som časť ich zápasu s Nemeckom a Slováci výborne korčuľovali, boli silní na puku, takže nás čaká zase ťažký zápas a musíme byť lepší ako v tom dvojzápase s Nemeckom," vyhlásil Martin Straka, asistent českého trénera Filipa Pešána

"Neudržali sme sa na puku a zdalo sa nám, že sme neboli svieži, nemali sme nohy, ako keby boli chlapci trošku zatavení. Nebol tam ten tlak, ako by sme si asi predstavovali v stretnutí s Nemeckom, aby sme dominovali a boli lepší. Hlavne v útočnom pásme mi to chýbalo. Aj takéto zápasy ale sú. Verím, že tentoraz lepší budeme a ukážeme, čo vieme. Dúfam, že to zvládneme lepšie a vyhráme," povedal Straka.

Víťazné oslavy hokejistov Česka Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/DPA/Daniel Karmann

Podobne ako v predchádzajúcich zápoleniach s Rakúšanmi aj Nemcami pôjde v piatok do druhého zápasu obmenená zostava Čechov. "Zostavu obmeníme, ale uvidíme po tom štvrtku, ako na tom jednotliví hráči budú. Chlapci sa ale určite všetci pretočia. Vždy sa dohovárame po tom prvom zápase," načrtol Straka. Úvodné buly štvrtkového zápasu padne o 17:10, piatkový duel začne o 20 hodine.

Predpokladaná zostava ČR: Will (J. Růžička) - Vitásek, Šustr, D. Musil, Mozík, Mašín, Jordán, Ščotka - H. Zohorna, Červený, Blümel - Tomášek, R. Hanzl, Radil - A. Musil, O. Najman, P. Kousal - Lenc, M. Špaček, M. Stránský.

Viac o téme: Slovensko Česko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, TASR, športky

Súvisiace články