Pešán upozornil na problém, aký trápi aj Slovensko: Priznal, kto musel v kabíne klikovať!

Filip Pešán (v strede) na striedačke ČeskaFilip Pešán (v strede) na striedačke Česka Zdroj: Profimedia

PRAHA - Odvetný zápas Euro Hockey Challenge Česka proti Slovensku priniesol v porovnaní s prvým duelom tesnejší výsledok s výhrou 2:1. Kouč domácich Filip Pešán mal z hry tímu výrazne lepšie pocity ako vo štvrtok. Mrzelo ho len, že mnoho šancí zostalo nevyužitých a že mužstvo nezvládlo koncovku zápasu s väčším prehľadom.

"V dnešnom zápase sa jednoznačne ďaleko viac prejavila tvár toho tímu, ktorú so svojimi kolegami chceme, aby mal. Boli sme silnejší na puku, viac sme si pomáhali, boli sme odolnejší a statočnejší v súbojoch jeden na jedného. Bohužiaľ sme to neprejavili gólovo, ako by sme si predstavovali, ale tá tvár tímu bola rozhodne vidieť viac ako v tom štvrtkovom zápase," ocenil výkon tímu Pešán.

Aj českej strane chýbalo viac gólov

Mrzelo ho, že jeho zverenci nepridali viac gólov. "Podobne ako včera Slovensko sme aj my dnes narazili na výborného brankára. Netvrdím ale, že to bolo iba o súperovom brankárovi. V tých situáciách sme sa asi nezachovali tak, ako by sme sa zachovať mali, keby sme chceli streliť gól. Neviem, ako mám okomentovať závery tých šancí, ale bol som rád, že sme si ich vytvorili a že sme opäť našli cestu, ako ten zápas vyhrať," konštatoval. So streleckou efektivitou nebol spokojný ani slovenský tréner Craig Ramsay.

Českí hokejisti sa tešia Galéria fotiek (3) Zdroj: Profimedia

S koncom zápasu nebola spokojnosť

Veľmi zlý bol z jeho pohľadu odohraný koniec zápasu, v ktorom Slováci siahli k dvojminútovej hre bez gólmana. "Nielenže sme nemohli streliť gól z organizovanej power play súpera, ale keď už sme ho nestrelili, mali sme puk odohrať do bezpečného miesta a dokončiť ten zápas inak, než sme to odohrali. Urobili sme tam veľmi hrubú chybu, za ktorú Radan Lenc klikoval v kabíne, našťastie sa tím s vynikajúcim Kváčom v bránke o to postaral a nedovolil zvrat v zápase," povedal Pešán.

Brankár Petr Kváča predviedol pri reprezentačnom debute výborný výkon, za chrbát pustil jedinú z 22 striel. "Odchytal po všetkých stránkach skvelý zápas, ale to isté aj brankári, ktorí odchytali predchádzajúce zápasy, či už Honza Růžička alebo Roman Will," vyzdvihol Pešán. Kváča si nakoniec výkonom vybojoval zotrvanie v tíme, ktorý opustil vyradený Růžička.

Viac o téme: Slovensko Česko Filip Pešán
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články