Hádzanári Tatrana Prešov otočili nepriaznivý stav: Vo finálovom súboji sa ujali vedenia

Lavička Prešova vľavo stojí tréner Slavko Goluža počas prvého finálového zápasu play off Niké Handball extraligy mužovLavička Prešova vľavo stojí tréner Slavko Goluža počas prvého finálového zápasu play off Niké Handball extraligy mužov Zdroj: TASR/František Iván

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v 1. finálovom zápase play off Niké Handball Extraligy nad MŠK Považská Bystrica 23:20. Hostia v zápase dlho vzdorovali favoritovi, ktorému však vyšiel záver stretnutia.

V sérii hranej na tri víťazstvá sa Prešovčania ujali vedenia 1:0. Druhý duel je na programe v stredu 12. mája v Považskej Bystrici.

Lepší štart do zápasu mali hostia, ktorí sa od úvodu dostali do tesného náskoku. V 12. minúte viedli po góle Valla 6:4. Favorizovaných Prešovčanov dlho trápili pozornou defenzívou a po góle Štefinu v závere prvého polčasu krátko viedli aj o tri góly (10:13). Úvod druhého dejstva však vyšiel Tatranu a zo stavu 12:13 otočil na 16:14. Tímy však naďalej predvádzali vyrovnanú hádzanú a hostia sa snažili o zvrat v zápase. Prešovčania si však postrážili tesný náskok aj zásluhou brankára Čuprynu, ktorý v 58. zmaril Briatkovu sedmičku.

S loptou Tomáš Vallo Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/František Iván

Niké Handball Extraliga, finále, 1. zápas:

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 23:20 (11:13)

Tatran Prešov: Čupryna, Colodeti - Ondrejčák, Rábek 6, Santos 3, Pacheco 6, Fech, Linhares 3, Rečičár, Kravčák, Fižuleto, Grzentič, Hernandez 3, Carapkin 2.

MŠK Považská Bystrica: Dobroň, Kovačin - Sloboda, Bystrický, Ivanycja 5, Maliar, Burnazovič 1, Petričenko 2, Jurák 1, Briatka 3, Štefina 1, Zábavčík, Vallo 7, Kvaššay, Valášek, Gardian. Rozhodovali: Daňo, Sabol, TH: 6/4 - 2/1, ŽK: 1:2, vylúčení: 3:9.

Viac o téme: Tatran Prešov MŠK Považská Bystrica