Ďalšie fantastické správy z ME: Monika Škáchová vybojovala miestenku na OH v Tokiu

Monika ŠkáchováMonika Škáchová Zdroj: TASR/Ján Krošlák

IVREA - Slovenská vodná slalomárka Monika Škáchová vybojovala miestenku na olympijské hry v Tokiu. V nedeľnom semifinále C1 na ME v Ivrei jej na to stačilo jedenáste miesto. Postup do finále jej ušiel o 0,91 sekundy. Druhá Slovenka Zuzana Paňková skončila na 19. priečke.

Škáchová mala štyri trestné sekundy a hoci držala postupovú priečku až do poslednej chvíle, napokon jej tesne ušla. Iba šestnásťročná Paňková bola najmladšou semifinalistkou, ťukla iba raz, ale na víťazku Kimberley Woodsovú z Veľkej Británie stratila až 22,54 sekundy.

"Nebola to veľmi dobrá jazda. Nevyšla mi pasáž najmä od 17. bránky a keď som došla do cieľa, bola som až ôsma. V tej chvíli bolo na štarte ešte veľa kanoistiek, takže som neverila, že by mi to mohlo vyjsť. Na ťažkej trati však dievčatá chybovali. Tých 91 stotín ma síce mrzí, ale v tejto chvíli je oveľa dôležitejšie miestenka do Tokia," povedala pre canoe.sk

Slovenky mali v Ivrei poslednú šancu získať olympijskú miestenku v C1 žien. Ukrajinka Viktorija Usová skončila šiesta, už skôr však zobrala miestenku v K1, to posunulo do Tokia Škáchovú.

Viac o téme: Monika Škáchová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články