VIDEO Bottas po nezrovnalosti s Hamiltonom: Nie som tu preto, aby som púšťal niekoho pred seba!

Valtteri Bottas a Lewis Hamilton oslavujú na stupni víťazovValtteri Bottas a Lewis Hamilton oslavujú na stupni víťazov Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Fínsky pilot Mercedesu Valtteri Bottas uznal, že mohol pri dnešnej stíhacej jazde Lewisa Hamiltona na Veľkej cene Španielska pustiť svojho tímového kolegu pred seba skôr, než potom urobil. Zároveň sa ale obhajoval, že nie je vo Formule 1, aby sa len tak vzdával svojich pozícií a vysvetľoval, že sa snažil bojovať o náskok, ktorý by ho udržal na stupňoch víťazov.

"Mohol som ho (Hamiltona) pustiť skôr, ale aj ja som išiel svoje preteky. Snažil som sa dostať Charlesa Leclerca na rozdiel, aby som mohol znovu zastaviť v boxoch a pokúsiť sa získať prémiový bod za najrýchlejšie kolo. Sústredil som sa hlavne na svoje preteky," povedal pre televíziu Sky Bottas.

K celej situácii medzi ním a Hamiltonom došlo 13 kôl pred koncom, kedy sa Brit cez neho snažil na čerstvých pneumatikách dostať čo najskôr, aby ešte zosadil z vedúcej priečky Maxa Verstappena z Red Bullu. V tom čase druhému Bottasovi však trvalo niekoľko zákrut, než svojho parťáka z Mercedesu pustil, a ten za ním mohol stratiť zhruba sekundu.

"V rádiu nebolo s tímom o čom hovoriť. Povedali mi, aby som ho veľmi nezdržiaval. Znovu však opakujem, že som si aj ja išiel svoje preteky. Nie som tu preto, aby som púšťal niekoho pred seba. Som tu, aby som pretekal," uviedol fínsky jazdec, ktorý sa aj pred sezónou nechal počuť, že plánuje byť tento rok väčší sebec.

Menšia nezrovnalosť však nakoniec na poradie v cieli vplyv nemala. Hamilton svoj plán dokončil, Verstappena predstihol šesť kôl pred koncom a po treťom víťazstve v sezóne zvýšil svoj náskok na čele na 14 bodov. Bottas si potom došiel tretíkrát v tomto ročníku pre tretiu priečku a rovnaký post mu patrí aj v priebežnom poradí MS.

"Dôležitá pre mňa bola strata po štarte, kedy ma predbehol Charles Leclerc. Ovplyvnilo to celú moju prvú časť pretekov a je to škoda, pretože som cítil, že naša rýchlosť bola dobrá. Som napriek tomu rád, že som sa po prepade na štvrté miesto vrátil ešte na stupne víťazov," dodal Bottas.

Ďalšie preteky v Monaku, kde fínsky pilot Mercedesu ešte nikdy nevyhral, ​​sa uskutočnia 23. mája.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Veľká cena Španielska F1
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: ČTK