Slovenská akvabela Daabousová vo finále ME: Splnil sa nám náš dlhodobý tajný sen!

Nada DaabousováNada Daabousová Zdroj: TASR/DUNA/MTI/Zsolt Szigetvary

BUDAPEŠŤ - Slovenská akvabela Nada Daabousová sa na ME v plaveckých športoch v Budapešti prebojovala do stredajšieho finále voľných zostáv sólistiek. V pondelkovej kvalifikácii obsadila 12. miesto so známkou 80,0667 bodu.

Daabousová predviedla v Duna aréne sugestívne vystúpenie a prvýkrát postúpila na kontinentálnom šampionáte medzi elitnú dvanástku. Pred tromi rokmi v Glasgowe bola vo voľnom sóle štrnásta. V Budapešti nechala za sebou Sanmarínčanku Jasmine Verbenovú, skúsenú Češku Alžbetu Dufkovú i reprezentantky Chorvátska, Bulharska, Švédska a Fínska. Popoludní Daabousovú spoločne s Chiarou Dikyovou čakal technický program v súťaži párov.

Slovenská reprezentačná trénerka Nora Szauderová mala z postupu Daabousovej do finále veľkú radosť. "Splnil sa nám náš dlhodobý tajný sen, konečne sa niektorej z dievčat na vrcholnom podujatí podarilo prekonať 80-bodovú hranicu. Bola tam jedna chybička, no verím, že vo finále už nebude. Nada má na to, aby bojovala o vylepšenie 12. pozície s akvabelami Švajčiarska a Izraela, ktoré skončili v kvalifikácii tesne pred ňou. Bude záležať aj od vyžrebovaného štartového poradia," uviedla Szauderová.

V kvalifikácii sólistiek podľa očakávania dominovala Ruska Varvara Subbotinová, ktorá získala od rozhodkýň najvyššiu známku 95,6000 b. Druhá skončila Ukrajinka Marta Fjedinová (92,7667) a tretia Grékyňa Evangelia Plataniotiová (89,9667).

Viac o téme: Naďa Daabousová Nora Szauderová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy