Slovenskí kajakári sú vo finále a v skvelej forme: O miestenky na OH zabojujú zajtra

Matej Rusnák (Dukla Trenčín) počas pretekov C1Matej Rusnák (Dukla Trenčín) počas pretekov C1 Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

SZEGED - Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Mariana Petrušová a Matej Rusnák sa na dodatkovej európskej olympijskej kvalifikácii v Szegede prebojovali do finále. Vo štvrtok podvečer zabojujú o miestenky do Tokia.

Petrušová vyhrala úvodné semifinále K1 na 500 m s náskokom 0,33 s pred Chorvátkou Anamariou Govorčinovičovou. Rusnák finišoval v semifinále C1 na 1000 m druhý za Vadimom Korobovom z Litvy. Nedarilo sa Hane Mikéciovej, ktorá skončila v semifinále C1 na 200 m na poslednom šiestom mieste.

"Petrušová i Rusnák ukázali, že sú vo forme, v semifinálových jazdách sa prezentovali vo veľmi dobrom svetle. Rozjazda Matejovi príliš nevyšla. Fúkal nepríjemný vietor a keďže je ľavák, bolo pre neho náročné udržať smer. Pred semifinále sa však počasie umúdrilo a jazdilo sa mu oveľa lepšie. Vo štvrtok čaká oboch najťažšia jazda. Verím, že si dobre oddýchnu, dajú do toho všetko a v tvrdej konkurencii sa pokúsia vybojovať olympijské miestenky. Určite majú šancu," uviedol Filip Petrla, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky.

V C1 na kilometri získa miestenku do Tokia iba víťaz finále, v ženskej K1 na 500 m najlepšie dve kajakárky. Na MS 2019 v Szegede vybojovali Slováci päť miesteniek. Peter Gelle štvrtou priečkou vo finále K1 na 1000 m a štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka, Adam Botek ziskom bronzu na 500 m trati. 

Viac o téme: Matej Rusnák Mariana Petrušová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR