Roland Garros aj s divákmi s negatívnymi testami, súťažiaci s hodinou denne mimo bubliny

Roland GarrosRoland Garros Zdroj: TASR/AP/Alessandra Tarantino

PARÍŽ - Návštevníci tenisového turnaja Roland Garros musia pred príchodom do dejiska preukázať, že nemajú ochorenie Covid-19.

Generálna riaditeľka Francúzskej tenisovej federácie Amelie Oudeová-Casterová uviedla, že diváci musia dokázať, že majú negatívny PCR či antigénový test nie starší ako 48 hodín alebo certifikát o zaočkovaní proti ochoreniu.

Organizátori grandslamového turnaja v Paríži začiatkom mája oznámili, že podujatie bude môcť sledovať na každom z troch hlavných kurtov tisíc divákov. Vlani turnaj odložili o štyri mesiace a do celého areálu mohlo prísť denne maximálne 1000 fanúšikov. Menšie kurty budú tento rok zaplnené z tretiny.

Tento model bude platiť počas prvých desiatich dní, po uvoľnení opatrení sa potom má kapacita zvýšiť na dve tretiny a maximálny počet 5000 divákov na kurte. To nastane od štvrťfinálových zápasov. Informovala o tom agentúra AFP.

Roland Garros sa po odklade o jeden týždeň začne 30. mája. Centrálny kurt Philippa Chatriera má kapacitu približne 15.000 divákov, druhý najväčší dvorec areálu - kurt Suzanne Lenglenovej pojme zhruba 10.000 fanúšikov.

Hodina denne mimo bubliny

Organizátori v stredu oznámili aj to, že tenisti budú môcť stráviť hodinu denne mimo takzvanej bubliny. Riaditeľ turnaja Guy Forget povedal, že hráči si budú môcť ísť zabehať či sa nadýchať čerstvého vzduchu: "Nechcem ich dať pod zámok a nechať len na štadióne či hotelovej izbe."

Tenisti však ihneď po príchode do Paríža zamieria rovno na hotel a predtým, ako dostanú akreditáciu, musia prejsť testami na koronavírus. Počas turnaja ich čaká každé štyri dni PCR test.

Viac o téme: Roland Garros
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR