Fanúšikovia UFC si tento zápas pýtajú už dlhšie, môžu sa začať tešiť: Som pripravená!

Kayla Harrison Kayla Harrison Zdroj: Instagram/Kayla Harrison

BRATISLAVA - Tri najznámejšie americké MMA organizácie spolu bojujú o priazeň fanúšikov už prakticky od ich vzniku. Bellator, UFC a PFL sú si konkurenciou a pochopiteľne pokiaľ ste bojovníkom jednej z týchto organizácii, povolenie síce sem-tam na boj v inej slabšej federácii zvyčajne dostanete, no napríklad z UFC si na chvíľu do Bellatoru neodskočíte.

PFL je od spomínaných dvoch veľkých organizácii rozdielna v tom, že svoj formát zakladá na ligovom systéme. Každý zápasník teda v sezóne, ktorá trvá 6 mesiacov, odzápasí dva duely a následne ak je úspešný sa dostane do play off. Tento systém dobre pozná aj dvojnásobná olympijská zlatá medajlistka v džude Kayla Harrison, ktorá je zároveň kráľovnou ženskej kategórie v PFL. Bojovníčka American Top Teamu má skóre 9-0 a už dlhšie si verejnosť pýta jej zápas s kráľovnou UFC Amandou Nunes. V tomto prípade asi nikomu neprekáža ani fakt, že obe si spolu občas v American Top Teame zatrénujú a vcelku si ľudsky sedia. 

Harrison po tomto ročníku PFL, kde má mimochodom na konte už dominantné víťazstvo v prvom kole nad Marianou Morais, končí zmluva a otázka ohľadom jej budúcnosti v UFC začína byť čoraz viac aktuálna. Hlavne keď je UFC stále rieši problematickú featherovú divíziu, ktorá aktuálne prežíva hlavne kvôli hviezdnej Amande Nunes. "Stále na tejto divízii pracujeme. Neviem či je (Harrison) pripravená, keď sa sem dostanete, tak zistíte, že je to úplne iná liga," konštatoval Dana White.

"Myslím si, že keď mi Dana ponúkne dosť peňazí, tak mu veľa peňazí aj zarobím. Už som to viackrát spomínala, že som pripravená čeliť tým najlepším na svete," odpovedala džudistka, ktorá si zarobila už dva milióny dolárov vďaka víťazstvám v dvoch sezónach PFL. Takéto peniaze v UFC zarobíte len veľmi ťažko. Na druhú stranu, ak Harrison vyhrá aj po tretí raz, bude novú výzvu rozhodne potrebovať a väčšiu momentálne vo svete ženského MMA nenájdete ako je boj s Amandou Nunes. 

Viac o téme: UFC Amanda Nunes Dana White PFL Kayla Harrison
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky