VIDEO Weiss chce Slovan posunúť do Európy: Klub bude nastavený trochu inak, než bol doteraz

Na snímke nový tréner futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Vladimír WeissNa snímke nový tréner futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Vladimír Weiss chce posunúť Slovan Bratislava do Európy, no pripúšťa, že sa tak nemusí stať hneď. Skúsený futbalový tréner sa s klubom dohodol na päťročnej spolupráci, počas ktorej ho chce nastaviť inak, než bol doteraz.

Generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml. priznal, že rokovania s novým trénerom boli dlhé. "Som nesmierne rád, že sme sa dohodli a že sme našli spoločnú reč. Rokovania boli dlhšie, lebo chceme spolupracovať dlhodobejšie a chceme nastaviť nejaký smer. Dohodli sme sa na päťročnej spolupráci," povedal Kmotrík na piatkovej tlačovej konferencii.

Na snímke nový tréner Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Weiss st. trénoval Slovan aj v sezóne 2011/2012 a priviedol ho do skupinovej fázy Európskej ligy. Potom zamieril do Kazachstanu, kde trénoval Kajrat Almaty. Uplynulé štyri roky pôsobil na lavičke gruzínskej reprezentácie, na ktorej skončil v novembri 2020. Prenikol s ňou až do finále baráže o EURO 2020. "Prišiel som domov a vrátil som sa do klubu, z ktorého som už raz odišiel. V tom čase to nebolo ideálne. Ale tu žije história a človek sa učí z chýb. Mal som voľno a čakal som, čo bude. Teraz sedím tu a dohodli sme sa na dlhodobej spolupráci, viem, do čoho idem. O to väčšia to bude zodpovednosť, ale aj česť. Viem, aký bude psychický tlak, výzvy, tlak od fanúšikov. Mám veľa priateľov, ale aj nepriateľov. Ja sa svojou prácou budem snažiť dokázať, že ju viem robiť," uviedol 56-ročný tréner.

 

 

Weiss uviedol, že Slovanu prišiel pomôcť. Realizačný tím si vytvoril z ľudí, s ktorými spolupracuje dlho. "Môj asistent bude Boris Kitka a bude dozerať aj na mládež. Žiaľ, Jožko Kontír ide do Poľska k Martinovi Ševelovi, dal som mu požehnanie, aj keď sa mi to bál povedať, bolo to dosť emočné. Viem, že prídu aj hádky, nedorozumenia, ale na to som pripravený, to musíme zvládnuť."

Weiss plánuje po príchode do Slovana urobiť zmeny na každom poli, o týchto témach hovoril aj s majiteľom klubu Ivanom Kmotríkom starším. "Mne je Darka Milaniča ľúto, ale toto je trénerský život, stalo sa to aj mne. Vedenie urobilo zmenu na trénerskom poste a ja som sa musel rozhodnúť rýchlo. Ja sa tejto výzvy nebojím. Je možné, že v Slovane ukončím aj svoju kariéru. Čarovný prútik neexistuje, chce to poctivú prácu a dobrú súčinnosť všetkých. Chcem, aby sme na tento krásny štadión prilákali čo najviac fanúšikov. Chceme sa prebojovať do Európy, nehovorím, že hneď, ale chceme budovať klub. O jeho filozofii sme sa rozprávali veľmi dlho. Klub bude nastavený trochu inak, než bol doteraz. Nie všetko ide tak ako má. Sú tu aj dobré veci, ale aj také, na ktorých treba popracovať," povedal Weiss.

 

 

Kmotríka mladšieho zaskočila v uplynulých dňoch kritika na  výkony Slovana, ale pripomenul, že "belasí" majú stále na dosah oba hlavné ciele sezóny: "Výsledky neboli zlé, no čelili sme veľkej kritike. Ale my môžeme vyhrať dvakrát po sebe double, čo sa ešte nikomu nepodarilo. Ja chápem, že trénerov kritizovali v čase, keď sa nám nedarilo, beriem to. Musíme však teraz urobiť všetko pre to, aby sme sa zlepšili. Ja nemám ružové okuliare, v uplynulých týždňoch sa nám nedarilo, ale stále sme prví a budeme hrať o Slovenský pohár."

 

V novom pôsobisku sa Weiss starší stretne so synom, ktorý v klube pôsobí od januára minulého roka. "Na túto tému by som mohol hovoriť do rána. Viem, že to nebude jednoduché. Rozprávali sme sa. Ja viem, čo vie, viem, čo nevie. Poznám ho a viem, čoho je schopný. Verím, že ukáže, že vie hrať futbal, a že pomôže mne aj Slovanu. Ešte môže veľa ukázať, ale musí poslúchať a bude to mať ťažšie ako ostatní."

V najbližšom zápase čaká na Slovan súboj v Zlatých Moravciach, už v sobotu môže rozhodnúť o zisku titulu. "Nejaké chvenie vo mne je, ale nervózny nie som, mám už nejaký vek. Som bez práce pol roka, najdlhšie v mojej kariére, takže sa veľmi teším. Moravce hrajú dobrý futbal, nebude to jednoduché, ale chceme vyhrať," vyhlásil Weiss.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Vladimír Weiss ŠK Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR - Jakub Popelka
  • Zdroj: TASR