Alexander Ovečkin je kráľom aj mimo ľadu: Krásne gesto ruského delostrelca!

Alexander Ovečkin v drese Washingtonu CapitalsAlexander Ovečkin v drese Washingtonu Capitals Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

WASHINGTON - Hviezdny hokejista Alexander Ovečkin z Washingtonu Capitals investoval do miestneho ženského futbalového tímu Spirit, ktorý hrá najvyššiu súťaž NWSL. Tridsaťpäťročný rodák z Moskvy je ďalšou zo športových celebrít, ktoré sa rozhodli finančne podporiť účastníkmi tejto ligy. Nedávno sa stala spolumajiteľkou klubu North Carolina Courage japonská tenistka Naomi Osaková, jej súperka Serena Williamsová zase patrí k vlastníkom Angel City FC.

"Je dôležité podporiť ženy a profesionálne športovkyne - nielen v USA, ale po celom svete. Je pre mňa dôležité tiež podporiť komunitu v tomto meste. S manželkou radi chodíme na futbal, americký futbal i baseball," povedal ESPN majiteľ množstva trofejí i rekordov v NHL a tiež víťaz Stanleyho pohára z roku 2018.

Ovečkin hrá za Washington už šestnástou sezónu. S Ruskom vyhral trikrát majstrovstvá sveta. K vstupu do ženského futbalu ho vraj inšpirovala matka Taťjana, bývalá basketbalistka a dvojnásobná olympijská víťazka. "Naučila ma, že nezáleží na tom, či si muž alebo žena, ako profesionálny športovec by si mal ísť za rovnakým cieľom," uviedol.

Viac o téme: Serena Williamsová Washington Capitals Alexander Ovečkin Naomi Osaková NWSL Washington Spirit
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/espnW
  • Zdroj: ČTK