Na Slovensku sa zíde futbalová elita: Spoločne pripravíme perfektný šampionát!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/Marko Erd

BRATISLAVA - Majstrovstvá Európy futbalistov do 19 rokov na Slovensku sa budú konať v júni 2022. Už teraz však organizátori privítali inšpekciu Európskej futbalovej únie, ktorá si prezrela Senec a Vyhne, kde budú účastníci turnaja ubytovaní a pozreli si štadióny v Trnave a Nitre (dejiská zápasov A-skupiny), resp. Žiar nad Hronom a Banskú Bystricu (pre B-skupinu). Inšpektori tiež navštívili všetky tréningové ihriská, ktoré prichádzajú pre turnaj do úvahy.

Inšpekcia trvala tri dni, z Nyonu prišlo trio Christophe Von Wattenwyl, Aristos Potamitis, Sandra Celantová, ktorí majú značné skúsenosti s prípravou predovšetkým mládežníckych turnajov pod egidou UEFA. "Sme s UEFA v kontakte už niekoľko mesiacov, pretože čas beží veľmi rýchlo. Fakt, že šampionát sa koná už o rok, vyvoláva nutnosť plniť časový harmonogram jeho prípravy bez straty čo len jedného dňa,“ povedala riaditeľka medzinárodného a organizačného oddelenia SFZ Lenka Gazdíková, ktorá sprevádzala spolu s ďalšími kolegami inšpekciu UEFA.

Slovenský organizačný výbor pripravil koncept konania finálového turnaja ME, zodpovedajúci požiadavkám manuálu UEFA pre takéto podujatia. Obsahuje konkrétne centrá, zápasové dejiská, miesta na tréningy, zabezpečenie logistiky. "Štadióny inšpekciu uspokojili, ubytovacie priestory odobrili bez najmenších problémov, pri niektorých tréningových plochách sa prejavilo pandemické obdobie, ale to nie je nič, čo by robilo väčšie problémy," zhrnul jednotlivé výstupy ľudí z Nyonu Martin Hrnčír, ktorí im bol tri dni k dispozícii ako sprievodca a informátor.

Spokojnosť bola zrejmá

Prvé výsledné zhodnotenie podala delegácia UEFA ešte pred svojím odchodom zo Slovenska, obojstranná spokojnosť bola zrejmá. „Budeme pokračovať v doladení podmienok, postupujeme podľa časového plánu,“ dodala Lenka Gazdíková, ktorá je aj riaditeľkou finálového turnaja ME 19.

V tom pláne je dôležitým medzníkom októbrový Turnaj štyroch krajín. Hrať sa bude na strednom Slovensku, súperom domácich Slovákov budú veľmoci Portugalsko, Holandsko a Nemecko. „V akcii budú všetky zariadenia, teda hotely, štadióny, tréningové plochy, overíme si, ako to funguje, ako do seba zapadá organizácia. Ak sa vyskytnú nedostatky, ešte bude priestor na ich odstránenie,“ vysvetlil Martin Hrnčír.

„Už v tejto chvíli na majstrovstvách Európy pracuje veľa ľudí, od medzinárodného oddelenia, cez technický úsek, marketing, zástupcov PR a logistiky. Rada by som všetkým poďakovala za ich prístup a zvládnutý kus práce. Spoločne pripravíme perfektný šampionát, to som si istá,“ citoval oficiálny web SFZ Gazdíkovú.

Viac o téme: UEFA SFZ Lenka Gazdíková Martin Hrnčír
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/Slovenský futbalový zväz
  • Zdroj: TASR