VIDEO Slovinský cyklista mal z pekla šťastie: Z hororového pádu vyviazol bez vážnejších zranení!

Hrozivý pád Mateja MohoričaHrozivý pád Mateja Mohoriča Zdroj: YouTube

FOLIGNO - Slovinský cyklista Matej Mohorič z tímu Bahrain-Victorious oznámil deň po vážnom páde na Giro d'Italia, že mal veľké šťastie a vyviazol bez vážnejších zranení.

Dvadsaťšesťročný pretekár spadol v nedeľňajšej 9. etape, keď sa mu počas zjazdu z horskej prémie na Passo Godi pošmyklo zadné koleso, spravil salto, narazil tak tvrdo, že sa mu zlomil bicykle na polovicu, a pri páde si udrel hlavu o asfalt. Po ťažkej kolízii sa síce postavil na nohy a sprvoti chcel pokračovať, no nakoniec ho musela odviezť sanitka a na Gire skončil.

Odniesol si slabší otras mozgu a veľké množstvo odrenín, no neutrpel žiadne zlomeniny a vyhol sa iným vážnym zraneniam. "Som v poriadku. Zle som odhadol zákrutu, šmyklo sa mi zadné koleso, čo som dokázal udržať, no potom som narazil na kamenný obrubník a preletel som cez riadidlá. Môj bicykel a prilba si odniesli najtvrdší dopad a mal som veľké šťastie. Žiadne zlomené kosti, slabý otras mozgu a momentálne žiadne bolesti hlavy. Môj stav monitoruje náš lekársky tím. Som sklamaný, že som musel odstúpiť, ale som odhodlanejší ako nikdy predtým na ďalšie preteky," napísal Slovinec na sociálne siete.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Matej Mohoric (@matmohoric)

Vedenie tímu uviedlo, že bol počas celého incidentu pri vedomí. Z nemocnice sa vrátil do tímového hotela a podstúpil protokol Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) pri podozrení na otras mozgu. "Matej po páde reagoval. V niektorých prípadoch chcú pretekári pokračovať, ale cítil, že niečo nie je v poriadku. Prilba odviedla svoju prácu. Chcem sa poďakovať lekárskemu tímu Gira, ktorý bol skutočne dobre organizovaný a odviedol skvelú prácu," citoval portál cyclingweekly.com hlavného lekára tímu Bahrain-Victorious Danieleho Zaccariu.

Viac o téme: Matej Mohorič Bahrain-Victorious
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR