Mancini má u reprezentácie dôveru: Talianska federácia s ním predĺžila spoluprácu

Tréner talianskej futbalovej reprezentácie Roberto ManciniTréner talianskej futbalovej reprezentácie Roberto Mancini Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

FLORENCIA - Roberto Mancini bude pôsobiť na lavičke talianskej futbalovej reprezentácie až do roku 2026. S vedením Talianskej futbalovej federácie sa v pondelok dohodol na predĺžení zmluvy.

Ak sa "squadra azzurra" prebojuje na najbližšie tri vrcholné podujatia, Mancini by mal trénovať národný tím aj na MS 2022 v Katare, EURO 2024 v Nemecku a MS 2026 v USA, Mexiku a Kanade. "Som veľmi šťastný, že sme sa dohodli na predĺžení spolupráce," uviedol Mancini pre talianske médiá pred štartom záverečnej prípravy na EUR0 2020, kde jeho zverencov čakajú v A-skupine Turecko, Wales a Švajčiarsko.

Mancini sa ujal reprezentačného kormidla po tom, čo Taliansko prekvapujúco nepostúpilo na MS 2018 v Rusku. Podarilo sa mu zapracovať do tímu mladých hráčov a dosiahnuť úspešné výsledky. Z úvodných 30 zápasov pod jeho vedením vyhrali Taliani 70 percent. "Chceme pokračovať v načatom diele a zachovať kontinuitu," dodal bývalý útočník.

Viac o téme: Taliansko Roberto Mancini
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR