VIDEO V závere sme si to skomplikovali: Podali sme dobrý výkon, ale musíme hrať celý zápas!

Slovenskí hokejisti sa tešia z gólu Kristiána PospíšilaSlovenskí hokejisti sa tešia z gólu Kristiána Pospíšila Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

RIGA - Slovenskí hokejoví reprezentanti vstúpili víťazne do 84. majstrovstiev sveta v Rige. Vo svojom úvodnom zápase A-skupiny zdolali Bielorusko 5:2 a po prvom hracom dni sú na čele tabuľky. Základ úspechu položili už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Zápas však zdramatizovali zbytočné vylúčenia a bieloruským hráčom sa podarilo znížiť.

Slovenskí hráči sa v posledných minútach pozbierali a prečkali sme aj samostatný nájazd Šaragnoviča, ktorého vychytal Konrád. V závere skóroval do práznej bránky aj Cehlárik, ktorý si v dnešnom zápase prispísal tri body za dva góly a jednu asistenciu. Dvojgólový bol aj Kristiín Pospíšil, ktorý si obliekol národný dres po dlhšej dobe.

"Som veľmi rád, že som dostal na MS možnosť ukázať, čo vo mne je. Reprezentovať je pre mňa česť. Máme za sebou vydarený zápas a som rád, že sme vstúpili do turnaja víťazne," poznamenal po zápase mladý útočník Lukko Rauma Kristán Pospíšil.

Ján Pardavý, asistent trénera SR, bol k zápasu kritickejší. Vypichol najmä zbytočné vylúčenia v poslednej tretine: "Určite to je dôležité víťazstvo v prvom zápase proti silným Bielorusom, najmä na začiatku turnaja, keď hrajú fyzický hokej. Dokázali sme zvládnuť začiatok zápasu, prvú tretinu, v druhej sme to trošku viac otvárali, čo nebolo dobré. Štvrtý gól nás upokojil, ale v závere sme urobili pár chýb. Treba hrať celých 60 minút, ale sme spokojní s prvým víťazstvom. Za stavu 4:0 chalani trochu poľavili, tie vylúčenia by sa nemali stávať. S piatimi gólmi musíme byť spokojní a môžeme byť pozitívni aj smerom do ďalších zápasov. Prvá výhra nám pomôže, Veľká Británia bude hrať so srdcom a obetavo a nemôžeme ju podceniť."

Peter Cehlárik, útočník SR a strelec dvoch gólov: "Pozitívne je, že sme zvíťazili, ale niektoré veci musíme riešiť lepšie. Najmä veci okolo modrých čiar. Ale nechcem byť negatívny, túto atmosféru si chceme preniesť ďalej. Bielorusi mali veľa prečíslení, vtedy nás podržal Konrád. Zabralo celé mužstvo."

Viac o téme: Bielorusko Slovensko
  • Zdroj: TASR, Športky