VIDEO Šokujúce gesto voči Slovákom: Jegor Šarangovič reaguje na svoj obrovský skrat!

Jegor ŠarangovičJegor Šarangovič Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

RIGA - Slovenskí hokejoví reprezentanti vstúpili víťazne do 84. majstrovstiev sveta v Rige. Vo svojom úvodnom zápase A-skupiny zdolali Bielorusko 5:2 a po prvom hracom dni sú na čele tabuľky. Zverenci trénera Craiga Ramsayho položili základ úspechu v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

Záver zápasu však patril Bielorusom. Najskôr znížil pri presilovke 5 na 3 Štefanovič, po ňom sa presadila aj najväčšia hviezda súpera Jegor Šarangovič. Dráma pokračovala, Bielorusi si zahrali ďalšiu presilovku a dokonca dostali obrovskú šancu v podobe trestného strieľania, no Konrád Šarangoviča tentokrát vychytal.

A práve po nepremenenej šanci minútu a šesť sekúnd pred koncom sa prejavila frustrácia 22-ročného kapitána. Cestou na striedačku totiž Jegor Šarangovič najskôr naznačoval rukou pri uchu, že si vychutnáva ironický potlesk alebo provokácie a následne slovenskému tímu ukázal prostredník.

To je niečo, čo sa na svetových šampionátoch veru nevidí. Obzvlášť, ak ide o hráča, ktorý pôsobí v zámorskej NHL - konkrétne v New  Jersey Devils. V 54 zápasoch zaznamenal 16 gólov a 14 asistencií a ide o hráča, ktorý môže byť už čoskoro hviezdou aj v NHL.

Šarangovič si svoj skrat veľmi dobre uvedomuje, pretože po zápase prišla z jeho strany reakcia na sociálnych sieťach: "V dnešnom zápase so Slovenskom vyústila moja frustrácia do hanebného a nezodpovedného konania smerom k súperovej striedačke. Neexistuje ospravedlnenie pre to, ako som konal a som zahanbený. Neodráža to, aký som hráč a človek. Ako kapitán musím za svoje činy na ľade a mimo neho niesť ešte väčšiu zodpovednosť. Dnes som sklamal tím, našich trénerov a fanúšikov. Budem sa zodpovedať za svoje činy a chcem sa ospravedlniť slovenskému tímu a poučiť sa smerom do budúcnosti." Gesto ocenil aj jeho spoluhráč z Devils Marián Studenič, ktorý mu dal na príspevok like.

Viac o téme: Bielorusko Slovensko Jegor Šarangovič
  • Zdroj: TASR, športky