Tréner Bieloruska zhodnotil prehru: Nedokázali sme reagovať na rýchlosť Slovákov, ale...

Hlavný tréner Bieloruska Michail ZacharovHlavný tréner Bieloruska Michail Zacharov Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

RIGA - Slovenskí hokejoví reprezentanti vstúpili víťazne do 84. majstrovstiev sveta v Rige. Vo svojom úvodnom zápase A-skupiny zdolali Bielorusko 5:2 a po prvom hracom dni sú na čele tabuľky. Zverenci trénera Craiga Ramsayho položili základ úspechu v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

Skóre otvoril už v 4. minúte svojím premiérovým gólom v národnom drese Kristián Pospíšil, ktorý zakončil stretnutie s dvoma presnými zásahmi, rovnako ako Peter Cehlárik. Ďalší gól pridal Marek Hrivík.

"Naši hráči sú skúsení, ale v prvej tretine nedokázali reagovať na rýchlosť Slovákov. Neboli sme dostatočne koncentrovaní, v druhej a tretej tretine to už bolo lepšie. Bol to zaujímavý zápas, keby dal za stavu 3:0 Platt gól, mohlo to dopadnúť inak," zhodnotil zápas tréner Bieloruska Michail Zacharov.

Viac o téme: Bielorusko Slovensko Michail Zacharov
  • Zdroj: TASR, športky