VIDEO Česi sa na prvé body poriadne natrápili! Bielorusko zdolali až po predĺžení

Radosť českých hokejistov Radosť českých hokejistov Zdroj: SITA/AP/Oksana Dzadan

RIGA - Hokejisti Česka zdolali na MS v Rige Bielorusko 3:2 po predĺžení a na konto si pripísali prvé dva body v "slovenskej" A-skupine. O ich triumfe rozhodol v 62. minúte Dominik Kubalík.

Zverenci trénera Filipa Pešana uspeli po predchádzajúcich prehrách 3:4 s Ruskom a 2:5 so Švajčiarskom. Ďalší zápas ich čaká vo štvrtok od 19:15 SELČ proti Švédsku, ktoré je zatiaľ po porážkach s Dánskom a Bieloruskom bez bodu.

Česi mali prvú šancu už po 60 sekundách, ale Vrána neprekonal Kolosova. Hra bola potom vyrovnaná, no druhá časť úvodného dejstva už bola v českej réžii. Gól však zverenci Filipa Pešána nedali, hoci mali niekoľko dobrých možností. Bielorusov podržal brankár Kolosov, ktorý nastúpil na prvý zápas na šampionáte.

Michael Špaček v súboji Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Oksana Dzadan

Začiatok druhej tretiny patril Bielorusom, ktorí zavreli český tím v obrannom pásme a nakoniec svoj veľmi dobrý výkon korunovali vedúcim gólom Šarangoviča. Inkasovaný gól Čechov prebudil, už o štyri minúty sa pred bránkou uvoľnil Kovář a presnú prihrávku Hroneka dokázal zužitkovať na vyrovnanie. V 34. minúte potom český tím využil presilovku, keď Kolosovovi prepadla do siete strela Zadinu. V tretej tretine padol iba jeden gól, v 52. minúte sa oň postaral Jerjomenko.

Jakub Flek v šanci Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Oksana Dzadan

Česi sa hlavne po inkasovanom góle tlačili dopredu, ale ovocie to neprinieslo. Kolosov udržal českých strelcov na dištanc, zápas išiel do predĺženia. V ňom mali najskôr šance Kodola a Bailen, ale po samostatnom úniku napokon rozhodol Kubalík.

Česko - Bielorusko 3:2 v predĺ. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 30. Jan Kovář (Hronek, Moravčík), 34. Zadina (Hronek), 62. D. Kubalík (R. Hanzl, Hrubec) - 26. Šarangovič (S. Kosticyn), 52. Jerjomenko (Lopačuk, Šinkevič). Rozhodcovia: Björk (Švéd.), Frandsen (Dán.) - Lundgren, Yletyinen (obaja Švéd.). Vylúčenia: 2:2. Využité: 1:0. Bez divákov.

Česko: Hrubec – Hronek, D. Musil, Klok, Hájek, Šulák, Sklenička, Moravčík – Kubalík, Kovář, Zadina – Stránský, Špaček, Vrána – Sekáč, Chytil, Flek – Smejkal, Hanzl, A. Musil – Blümel

Bielorusko: Kolosov – Falkovskij, Chenkel, Znacharenko, Antonov, Bailen, Korobov, Šinkevič, Jerjomenko – Prince, Kosticyn, Šarangovič – Protas, Komarov, Drozd – Platt, Kodola, Paré – Lopačuk, Stefanovič, Nesterov

Dominik Kubalík, strelec víťazného gólu ČR: "Od začiatku sme chceli tvrdo pracovať, hrať s pukom a myslím si, že to sme dnes aj dokázali. Som veľmi šťastný z víťazstva."

Vladislav Jerjomenko, obranca Bieloruska: "Z našej strany to bol dobrý zápas. Chalani tvrdo bojovali a zablokovali veľa striel. Snažili sme sa zo seba vydať maximum. Máme ďalší bod, no mohli sme ich získať aj viac. V tíme sme všetci úzko spojení a to nám dnes pomohlo. V tretej tretine sme ukázali charakter, keď sme dokázali vyrovnať. Nakoniec sme mohli aj vyhrať, v predĺžení sme mali skvelú šancu."

Viac o téme: Bielorusko Česko
  • Zdroj: TASR, ČTK