Česi po zbabranom úvode MS reagujú na fanúšikov: Čo je zrazu inak? Tu na to nikto nekašle!

Českí hokejistiČeskí hokejisti Zdroj: TASR/AP/Oksana Dzadan

RIGA - Českým hokejistom sa po zisku iba dvoch bodov z troch úvodných zápasov na svetovom šampionáte v Rige výrazne zúžil priestor na ďalšie zaváhanie.

Hoci zverencom kouča Filipa Pešána začne štvrtkovým duelom so Švédmi už tak trochu play off, ak nechcú skončiť už po odohraní základnej skupiny, nie je podľa obrancu Libora Hájka dôvod na paniku. Dvadsaťtriročný hráč New York Rangers stále verí, že príde zlom k lepšiemu vo výkonoch aj výsledkoch.

"Nervozita, že nesmieme zaváhať? Nie je dôvod na paniku, len by sme to tým zhoršovali. Určite žiadna depka, ideme pozitívne nastavení ďalej," povedal Hájek v on-line rozhovore s novinármi. "V play off je to potom predsa rovnaké, tam tiež na zaváhanie nie je priestor. A keď chcete šampionát vyhrať, musíte počas vyraďovacích bojov vyhrať všetky zápasy," dodal Hájek.

Nespokojnosť fanúšikov po doterajších výkonoch mužstva sa hráči snažia nevnímať. "Každý tu sa snaží na maximum, ako môže. Tu na to určite nikto nekašle. Verím, že zlepšíme pár vecí a bude to dobré. My sami od seba určite čakáme viac," vyhlásil Hájek.

Pomôcť k pohode má aj spoločná večera

Pomôcť k lepšej pohode mala aj utorková spoločná večera. "Taká vec je celkom častá v NHL. A funguje to. Všetci sa tešíme, aj keď to bude samozrejme vnútri tej 'bubliny' a s nikým ďalším sa nestretneme. Musíme si na to sadnúť celý tím, porozprávame sa a uvidíme, čo to prinesie," podotkol Hájek. Kým občas riešia tímy podobné záležitosti len medzi hráčmi, večere sa zúčastnil aj realizačný tím. "Sme tu všetci ako jeden tím, takže aj s trénermi," uistil Hájek.

Rovnako dôležité je podľa neho aspoň na nejaký čas prestať myslieť na hokej. "Vyčistíme si hlavu, zabavíme sa s chalanmi úplne na niečom inom, zahráme si playstation. Inak toho na výber veľa nie je. Ja osobne som bol tie posledné dni trochu chorý, takže to ešte vyležím a vypotím sa, aby som bol zase stopercentný," povedal Hájek.

Zažil vydarené České hry, generálka bola víťazná, lenže po presune do lotyšskej metropoly začala hra drhnúť. "Čo je zrazu inak? Na to nedokážem presne odpovedať. Musíme si to prebrať a potom už sa vrátiť k tej našej hre, máme na to dva dni. V Prahe sme hrali výborný hokej. Všetci vieme, ako to hrať, len sa k tomu musíme vrátiť," nabádal Hájek.

Sám je na svojich prvých MS. "Aj keď to nie je podľa plánov, stále je to krásne a ja si veľmi užívam, že tu môžem byť a hrať na šampionáte. Som za to šťastný a užívam si každú minútu tu. Stále verím, že nám tieto dva dni pomôžu a výsledky budú lepšie. Stále máme dobrú pozíciu na to, aby to bol dobrý turnaj," vyhlásil Hájek.

Viac o téme: Česko Filip Pešán Filip Hájek
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK