EURO mladíkov vrcholí: Španieli a Holanďania do semifinále ME dvadsaťjednotiek

Javier Puado a jeho gólové oslavyJavier Puado a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP

MARIBOR – Holandská, španielska, nemecká a portugalská futbalová reprezentácia postúpili do semifinále ME tejto vekovej kategórie.

Holanďania zdolali v štvrťfinálovom stretnutí v Budapešti Francúzsko 2:1 zásluhou dvoch gólov Myrona Boadua z druhého polčasu. O víťazstve Španielov nad Chorvátskom 2:1 po predĺžení rozhodol v Maribore druhý presný zásah Javiera Puada.

Nemci si vybojovali účasť v semifinále v rozstrele s Dánmi, v ktorom uspeli 6:5 po tom, ako sa duel skončil 2:2 po predĺžení. Portugalci po riadnom hracom čase hrali nerozhodne s Talianmi 3:3, v predĺžení strelili dva góly a triumfovali 5:3.

O finále zabojujú Nemecko proti Holandsku a Španielsko s Portugalskom.

Maribor:

Španielsko – Chorvátsko 2:1 pp (0:0, 1:1)
Góly: 66. a 110. Puado – 90.+4 Ivanušec (z 11m)

Budapešť:

Holandsko – Francúzsko 2:1 (0:1)
Góly: 51. a 90.+3 Boadu – 24. Upamecano

Ľubľana

Portugalsko - Taliansko 5:3 pp (3:3, 2:1)
Góly: 6. a 31. Mota, 58. Ramos, 109. Jota, 119. Conceicao - 45. Pobega, 60. Scamacca, 89. Cutrone, ČK: 91. Lovato (Taliansko) po 2. ŽK