Slovensko je na MS v hokeji v štvrťfinále! Istotu nám zabezpečili expresné dva góly Ruska

Gólová radosť slovenských hokejistovGólová radosť slovenských hokejistov Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

RIGA - Slovenskí hokejisti si na hokejových MS už pred zajtrajším súbojom s Českom zaistili postup do štvrťfinále. Rozhodlo o tom dnešné zaváhanie Švédska s Ruskom, keď zápas v riadnom hracom čase skončil remízou 2:2.

Aj keď Švédi ešte v 52. minúte viedli 1:0 a nič nenasvedčovalo tomu, že by Rusi preklenuli nepriechodnú defenzívu severanov, expresný obrat a dva góly Zbornej v rozpätí 12 sekúnd razom otočili postupovými kartami.

Severania síce dokázali už o tri minúty vyrovnať zásluhou Olofssona, ale na nevyhnutné víťazstvo v riadnom hracom čase už nedosiahli a po prehre po samostatných nájazdoch definitívne stratili šancu na postup.

Výsledok zápasu v riadnom hracom čase tak rozjasal slovenských hokejistov, ktorí už naisto zostanú v tabuľke Skupiny A pred Švédskom a s istotou sa tak na šampionáte po dlhých ôsmich rokoch predstavia v štvrťfinálových bojoch, naopak Švédi budú v štvrťfinále chýbať prvýkrát od roku 1937.

Viac o téme: Rusko Švédsko