Slovenky si v záverečnom vystúpení napravili chuť: Ukrajinu predčili vo všetkých smeroch

Na snímke radsť hráčok SlovenskaNa snímke radsť hráčok Slovenska Zdroj: Na snímke radsť hráčok Slovenska

PLOVDIV - Slovenské volejbalistky sa dočkali víťazstva až v záverečnom vystúpení v B-skupine Zlatej európskej ligy. V nedeľu zdolali v Plovdive Ukrajinky 3:1 a s bilanciou jedna výhra a tri prehry obsadili konečné druhé miesto. O šancu postúpiť na turnaj Final Four prišli už v piatok po prehre s domácimi Bulharkami, ktoré sa so stopercentnou bilanciou stali suverénnymi víťazkami skupiny.

Zverenky trénera Marca Fenoglia prehrali v Zlatej európskej lige s Bulharskom dvakrát 0:3 a v prvom dueli s Ukrajinou 2:3. Slovenky v nedeľu vďaka zisku troch bodov predstihli v tabuľke Ukrajinu. Pôvodne mali v skupine štartovať aj Fínky, ale zo súťaže sa odhlásili. Slovenky tento rok bojujú v súťažných zápasoch aj o body do svetového rebríčka, z ktorého na konci sezóny 2021 postúpia reprezentačné tímy (orientačne do 24. miesta) na budúcoročný svetový šampionát do Holandska a Poľska.

Zlatá európska liga 2021 žien - B-skupina
druhý turnaj - Plovdiv (Bul.) - nedeľa:
Ukrajina - Slovensko 1:3 (23, -28, -14, -13)
Rozhodovali: Kyriopulová (Gréc.) a Visan (Rum.), 132 divákov

Ukrajina: Velykokonová 1, Dudnyková 8, Dančaková 9, Denysovová 10, Bojková 10, Mazenková 10, liberá Niemcevová a Karasovová (Jakovčuková 4, Charčinská 7, Rudyková 0, Choberová 0). Tréner: V. Orlov.
Slovensko: Radosová 11, Tereza Hrušecká 13, Koseková 1, Palgutová 24, Smiešková 4, Krišková 25, liberá K. Fričová a Jančová (M. Žernovič 5, Kohútová 0). Tréner: M. Fenoglio.

Hlas po zápase /zdroj: svf.sk/
Barbora Koseková, nahrávačka a kapitánka SR: "Sme veľmi rady, že sme ukončili turnaj víťazstvom, je to pre nás veľmi pozitívne. Keďže Fínky v skupine neštartovali, hrali sme len ťažké zápasy, navyše, turnaj na Ukrajine nám veľmi nevyšiel. Preto som naozaj rada, že sme dnes zvíťazili za tri body a posunuli sme sa na druhú, aj keď nie postupovú priečku. V zápase sme dokázali Ukrajinky odtlačiť od siete, tiež sme dobre bránili a nadrazili veľa lôpt. V setoch, ktoré sme vyhrali, sme kazili minimum lôpt, čo bolo rozhodujúce."

Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Bulharsko 4-0 12:0 12 b. - postup do Final Four ako organizátor
2. SLOVENSKO 1-3 5:10 4 b.
3. Ukrajina  1-3 4:11 2 b.

Viac o téme: Slovensko Ukrajina Zlatá európska liga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR