VIDEO Obhajcovia trofeje sa výborne naladili na EURO: Ronaldo prispel gólom k debaklu Izraela

Portugalskí futbalisti oslavujú gól Portugalskí futbalisti oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

LISABON - Úradujúci majstri Európy z Portugalska v generálke na EURO doma deklasovali Izrael 4: 0 aj vďaka gólu kapitána Cristiana Ronalda. Hviezdny kanonier si v národnom tíme polepšil na 104 gólov a už len päť zásahov ho delí od vyrovnania reprezentačného rekordu Írančana Alího Daeího. V Lisabone sa dvoma gólmi a jednou asistenciou blysol Bruno Fernandes.

Izraelčanov v úvodnom polčase dlho držal brankár Ofir Marciano. Jeho nepriestrelnosť ukončili Portugalci až v 42. minúte. Joao Cancelo našiel v šestnástke voľného Fernandesa a ten otvoril skóre prízemnou ranou.

Hneď za dve minúty Ronaldo po Fernandesovej prihrávke prestrelil Marciana a poistil domáce vedenie. Tridsaťšesťročný útočník Juventusu sa 104. gólu dočkal v 175. reprezentačnom stretnutí.

Obhajcovia európskeho zlata aj po zmene strán mali hru pevne pod kontrolou a v závere dokonali izraelský debakel. V 86. minúte sa trafil Cancelo a v prvej minúte nastavenia uzavrel skóre Fernandes ďalšou výstavnou ranou.

Portugalci vstúpia do šampionátu v utorok 15. júna zápasom s Maďarskom v Budapešti, potom v nabitej skupine F vyzvú Nemecko v Mníchove a potom úradujúcich majstrov sveta Francúzov znovu v Budapešti.