Grigar predviedol čistú jazdu a finišoval šiesty: V Prahe triumfoval domáci pretekár

Jakub GrigarJakub Grigar Zdroj: TASR

PRAHA - Slovenský kajakár Jakub Grigar obsadil vo finále 1. kola Svetového pohára šieste miesto. V pražskej Troji zvládol kanál bez penalizácie, no za domácim víťazom Jiřím Prskavcom zaostal o 3,88 sekundy. Druhý bol Talian Giovanni de Gennaro s mankom 0,45 s na víťaza. Tretie miesto obsadil Francúz Mathieu Biazizzo (+1,59).

Grigar, ktorý je istý účastník olympijských hier v Tokiu, bol v sobotu jediným slovenským zástupcom vo finále. Jeho kolega Martin Halčin neuspel v semifinále, hoci prišiel do cieľa iba s jedným "ťukom", ale vinou pomalšej jazdy skončil na 28. priečke približne s trojsekundovým mankom na postup. Adam Gonšenica v piatok nepostúpil do semifinále.

V súťaži kajakárok triumfovala Poľka Klaudia Zwolinská o 1,91 sekundy pred krajankou Nataliou Pacierpnikovou. Tretia bola Austrálčanka Jessica Foxová, ktorá mala štyri trestné sekundy a stratu 2,24 s. Slovenky Jana Dukátová ani Eliška Mintálová nepostúpili zo semifinále, Soňa Stanovská sa nekvalifikovala z rozjázd. Dukátová mala v sobotu síce na konte iba dve trestné sekundy, no na elitnú desiatku stratila viac ako šesť sekúnd a skončila na 19. mieste. Mintálová "ťukla" až päťkrát a desať trestných sekúnd ju odsunulo na 22. priečku. Za postupom zaostala takmer o osem sekúnd.

1. kolo SP vo vodnom slalome - finále:
K1 muži: 1. Jiří Prskavec (ČR) 90,42 s (0), 2. Giovanni de Gennaro (Tal.) 90,87 (0), 3. Mathieu Biazizzo (Fr.) 92,01 (0), 4. Joseph Clarke (V. Brit.) 92,54 (0), 5. Michal Smolen (USA) 93,62 (0), 6. Jakub GRIGAR (SR) 94,30 (0), ... v semifinále 28. Martin HALČIN (SR) 98,73 (2)

K1 ženy: 1. Klaudia Zwolinská 100,58 (0), 2. Natalia Pacierpniková (obe Poľ.) 102,49 (0), 3. Jessica Foxová (Aus.) 102,82 (4), 4. Kimberley Woodsová (V. Brit.) 102,92 (2), 5. Luuka Jonesová (N. Zél.) 102,99 (4), 6. Maialen Chourrautová (Šp.) 104,13 (4), ... v semifinále 19. Jana DUKÁTOVÁ 113,93 (2), 22. Eliška MINTÁLOVÁ (oba SR) 115,54 (10)

Viac o téme: Jakub Grigar Jíří Prskavec