Kardiológa Tottenhamu vydesil kolaps Eriksena: Ešte raz si pozrel všetky jeho výsledky

Christiana Eriksena museli oživovať priamo na ihriskuChristiana Eriksena museli oživovať priamo na ihrisku Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

KODAŇ - Futbalista Christian Eriksen zostáva po sobotňajšom kolapse v zápase majstrovstiev Európy s Fínskom v nemocnici. Podľa vyjadrenia dánskeho zväzu je jeho stav stabilizovaný, hráč je pri vedomí a komunikuje, čakajú ho ale ešte ďalšie vyšetrenia.

Hrozivý moment šokoval aj kardiológa hráčovho bývalého klubu. Sanjay Sharma z Tottenhamu Hotspur prezradil, že mal Eriksen počas pôsobenia u kohútov všetky lekárske testy absolútne bez problémov.

„To, čo som videl, bolo, že bežal k lopte a úplne ho prestali poslúchať nohy. Zjavne sa v tom okamihu niečo strašne pokazilo." Pohľad na bezvládne padajúceho hráča ho vraj ale vydesil. "Pomyslel som si: 'Bože, je tam niečo, čo sme prehliadli?' Ale pozeral som sa znova na všetky výsledky a všetko vyzerá úplne perfektne," uviedol pre Mail on Sunday.

„Odo dňa, keď sme ho podpísali, bolo mojou prácou skontrolovať ho a každý rok sme ho testovali,“ povedal profesor Sharma. „Jeho testy boli do roku 2019 určite úplne bežné bez zjavnej srdcovej chyby. Každý jeden rok bol testovaný. Za to sa môžem zaručiť, pretože som urobil testy,“ dodal.

Lekári ešte nepoznajú príčinu zástavy srdca

Na nedeľňajšej tlačovej konferencii lekár dánskeho tímu Morten Boesen uviedol, že Eriksen mal zástavu srdca.  "Bol preč, no podarilo sa nám ho oživiť. Stačilo raz použiť defibrilátor. To je pomerne rýchlo," upokojoval verejnosť doktor Boesen. 

Eriksen zostáva hospitalizovaný v nemocnici v Kodani. "Nemáme ešte vysvetlenie toho, čo sa stalo. To je aj dôvod prečo zostáva v nemocnici," cituje Boesena agentúra AFP. Otázne je aj pokračovanie jeho profesionálnej kariéry. Po tomto incidente je však dosť pravdepodobné, že ju bude musieť ukončiť.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 19
Viac o téme: Christian Eriksen Dánsko Euro 2020 Sanjay Sharma Tottenhamu Hotspur
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Instagram
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články

 
Staršie správy