VIDEO Djokovič opäť raz ukázal obrovské srdce: Aha, komu venoval víťaznú raketu

Novak Djokovič s trofejou pre víťazaNovak Djokovič s trofejou pre víťaza Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

PARÍŽ - Novak Djokovič venoval raketu z víťazného finále na Roland Garros malému chlapcovi, ktorý sledoval duel z tribúny. Podľa srbského tenistu mu mladý fanúšik dával "správne taktické rady".

Chlapček v šiltovke mal z cenného darčeka obrovskú radosť, doslova skákal od vytrženia.

"Prakticky celý zápas som ho mal v uchu, najmä po prehratých prvých dvoch setoch. Povzbudzoval ma a dával mi aj taktické rady. Napríklad 'drž si podanie, choď si pre ľahké body a potom diktuj hru, hraj mu to na bekhend'. Doslova ma koučoval," prezradil Djokovič po finále.

Najvyššie nasadený hráč zdolal Gréka Stefanosa Tsitsipasa po vyše štvorhodinovej päťsetovej bitke 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:2, 6:4 a stal sa druhýkrát v kariére víťazom mužskej dvojhry na Roland Garros. Získal 19. grandslamový titul a už iba jeden ho delí od toho, aby sa dotiahol na Švajčiara Rogera Federera i Španiela Rafaela Nadala.

Za triumf vďačí aj malému fanúšikovi. "Zdalo sa mi to veľmi milé a pekné. Cítil som, že je tá správna osoba, ktorej by som mal venovať raketu po zápase. Je to výraz vďaky, že mi držal palce a neustále ma podporoval," citovala Djokoviča agentúra AFP.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13
Viac o téme: Novak Djokovič
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/WUSA9; Twitter/Roland Garros
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy