Emotívne vyznanie Stefanosa Tsitsipasa: Pred finále Roland Garros sa dozvedel hroznú správu

Stefanos Tsitsipas (vľavo) po finálovej prehre s Novakom DjokovičomStefanos Tsitsipas (vľavo) po finálovej prehre s Novakom Djokovičom Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Grécky tenista Stefanos Tsitsipas odohral nedeľné finále Roland Garros proti Novakovi Djokovičovi s ťažkým srdcom. Dvadsaťdvaročný hráč, ktorý svetovej jednotke podľahol v piatich setoch, dnes v emotívnom odkaze na Instagrame priznal, že sa krátko pred nástupom na kurt dozvedel o úmrtí babičky.

"Získavanie trofejí a oslavy víťazstva znamenajú veľa, ale nie sú všetko. Päť minút pred tým, než som išiel na kurt, prehrala moja milovaná babička svoj boj o život. Bola to múdra žena, ktorej viera v život a ochota dávať a zdieľať so nedá porovnať so žiadnym iným človekom, ktorého som kedy stretol," napísal Tsitsipas.

Svoj doteraz najlepší výkon na grandslamovom turnaji venoval Tsitsipas práve babičke. "Tento svet potrebuje viac ľudí, ako bola ona. Takí ľudia vás nabíjajú. Nútia vás snívať," odkázal a zdôraznil, že život nie je len o výhrach a prehrách. "Ide o to užiť si každučký okamih, či už sám alebo spolu s ostatnými," dodal.

Grék vynechá turnaj v Halle

Tsitsipas sa deň po finálovej prehre na Roland Garros odhlásil z trávnatého turnaja v Halle. Usporiadateľom jednej z generálok na Wimbledon sa ospravedlnil kvôli vyčerpaniu po náročnom dvojtýždňovom boji na parížskej antuke.

"Kvôli vyčerpaniu z oboch turnajových týždňov v Paríži a včerajšiemu päťsetovému finále bohužiaľ nemôžem v Halle nastúpiť," odkázal dvadsaťdvaročný Tsitsipas. 

Viac o téme: Novak Djokovič Stefanos Tsitsipas
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/stefanostsitsipas98
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy