V slovenskej výprave sa objavil koronavírus! Do karantény musel putovať tento hráč

Slovenskí futbalisti oslavujú víťazstvo nad PoľskomSlovenskí futbalisti oslavujú víťazstvo nad Poľskom Zdroj: SITA/AP/Kirill Kudryavtsev

PETROHRAD - Slovenskú futbalovú reprezentáciu zasiahol deň pred duelom so Švédskom na EURO 2020 koronavírus. Do karantény musel putovať obranca Denis Vavro a aj jeden člen realizačného tímu. Vedenie národného mužstva situáciu vyhodnocuje a bude vo veci kooperovať so zástupcami UEFA i s organizátormi v Petrohrade.

O nepríjemnostiach s covidom informoval na štvrtkovej oficiálnej predzápasovej tlačovej konferencii reprezentačný tréner Štefan Tarkovič. "Testy zachytili dvoch pozitívnych v našom tíme, je to jeden člen realizačného tímu a jeden hráč. Automaticky išli do karantény a my sme okamžite začali spolupracovať s ruskými autoritami a aj predstaviteľmi UEFA. Je mi to strašne ľúto, že nejaký hráč kvôli covidu vypadne zo šampionátu. Situáciu vyhodnocujeme a v najbližších okamihoch zaujmeme ďalší postup," uviedol Tarkovič s tým, že Vavro nemá žiadne príznaky ochorenia.

Druhým pozitívnym členom výpravy je zápasový kameraman z analytického tímu. Ide o prvé dva pozitívne testy na koronavírus na ME od začiatku šampionátu.

Štefan Tarkovič Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Anton Vaganov

Obaja pravdepodobne opustia našu výpravu

"Budeme sa riadiť manuálom UEFA v daných prípadoch a urobíme všetky kroky, aby sme zamedzili ďalšiemu šíreniu vírusu. Pozitívny hráč je Denis Vavro. Nemá žiadne príznaky, verím, že sa z toho rýchlo dostane. On podobnú situáciu už zažil v novembri. Má pred sebou sľubnú kariéru, nebude sa môcť zúčastniť na ďalšom zápase, je mi to ľúto. Obaja sú izolovaní a pravdepodobne opustia našu výpravu. Žijeme ťažkú dobu, je to veľmi komplikované. Je ťažké sa od toho izolovať. Boli pretestovaní aj ďalší ľudia, teda širšia logistika aj usporiadatelia, resp. ľudia, ktorí sa o nás starajú. Vieme, že sa to objavilo aj u viacerých ďalších ľudí, dokonca aj u šoféra, ktorý nás vozil v autobuse," doplnil 48-ročný kouč SR.

Slovensko nastúpi v Petrohrade na zápas 2. kola E-skupiny v piatok o 15.00 SELČ a v prípade víťazstva postúpi do osemfinále, keďže v prvom súboji zdolal Poľsko 2:1 a Švédi remizovali 0:0 v Španielsku.

Viac o téme: Denis Vavro
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články