Proti Slovensku nepremenil penaltu: Moratova žena a deti čelili vyhrážkam pre jeho výkony

Alvaro MorataAlvaro Morata Zdroj: SITA/AP/Pierre Philippe Marcou

MADRID - Španielsky futbalový reprezentant Alvaro Morata tvrdí, že jeho manželka a deti čelili vyhrážkam pre jeho výkony v doterajšom priebehu ME 2020. Útočník v stretnutiach skupinovej fázy nepremenil viacero šancí a v zápase so Slovenskom zahodil pokutový kop.

"Rozumiem kritike, pretože nedávam góly. Som prvý, čo to chápe a akceptuje," citovala slová 28-ročného Moratu agentúra AFP. Slovné útoky na rodinných príslušníkov sú však podľa neho už ďaleko za čiarou. "Želám si, aby sa ľudia vžili do situácie, keď je urážaná ich rodina a deti. Ľudia mi písali: ´Dúfam, že tvoje deti zomrú.´ Musel som odložiť mobil. Rozumiem kritike, ale je tu istá hranica," hnevá sa hráč Juventusu Turín.

Moratu by podľa jeho slov pred niekoľkými rokmi takáto kritika úplne zničila: "Teraz som ešte viac motivovaný. Kto si myslí opak, ten ma nepozná." Španielsko si zabezpečilo postup do osemfinále až v záverečnom dueli skupiny so Slovenskom (5:0), ďalej ide z 2. miesta s piatimi bodmi. V boji o štvrťfinále sa stretne v pondelok v Kodani s Chorvátskom.

Viac o téme: Španielsko Álvaro Morata
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy