Sagan reaguje na výsledok druhej etapy: Nešlo to tak, ako by som si želal!

Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan počas 2. etapy cyklistických pretekov Tour de FranceNa snímke slovenský cyklista Peter Sagan počas 2. etapy cyklistických pretekov Tour de France Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

MR-DE-BRETAGNE - Holandský cyklista Mathieu van der Poel triumfoval v 2. etape 108. ročníka Tour de France a získal žltý dres. Jazdec stajne Alpecin-Fenix sa v nedeľu presadil v záverečnom stúpaní do cieľa v Mr-de-Bretagne a 183,5 km dlhú trať zvládol za 4:18:30 h. Druhé miesto obsadil Slovinec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) a po tretie si prišiel jeho krajan Primož Roglič (Jumbo-Visma). Slovák Peter Sagan v drese Bora-Hansgrohe nebojoval o popredné priečky a do cieľa prišiel na stej priečke s mankom 4:49 minúty.

"Bola to ťažká etapa a očakával som pre seba lepší výsledok. Nešlo to tak, ako by som si želal, ale takto to dopadlo. Gratulujem Wilcovi k jeho dnešnému výkonu. Zajtra máme šprintérsku etapu a chceme využiť svoje šance. Tour de France je dlhá a ťažká, pôjdeme deň po dni," uviedol Sagan.

V pondelok je na programe 3. etapa z Lorientu do mesta Pontivy dlhá 182,9 km, ktorá je šitá pre hromadný dojazd.

Viac o téme: Tour de France Peter Sagan