Tvrďasi či hazardéri? Pozrite, s akými zraneniami hráči Tampy nastupovali

Gólová radosť hráčov LightningGólová radosť hráčov Lightning Zdroj: SITA/AP/Phelan Ebenhack

TAMPA - Najproduktívnejší hráč play off NHL Nikita Kučerov z Tampy Bay nastupoval vo finálovej sérii proti hokejistom Montrealu so zlomeným rebrom. Podľa generálneho manažéra floridského klubu Juliena BriseBoisea utrpel ruský útočník zranenia pri krosčeku v šiestom semifinálovom zápase s New York Islanders.

Napriek tomu Kučerov bojoval o Stanleyho pohár až do konca a 32 kanadskými bodmi za osem gólov a 24 asistencií pomohol Tampe Bay trofej obhájiť.

"Hral potom v bezpečnostnej veste a deň pred každým zápasom dostával injekcie. O to sú jeho výkony v play off obdivuhodnejšie," citovala BriseBoise agentúra AP.

Nikita Kučerov Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Phelan Ebenhack

Kučerov vyhral kanadské bodovanie play-off druhýkrát za sebou a vynahradil si absenciu v skrátenej základnej časti, do ktorej po operácii bedrového kĺbu vôbec nezasiahol. "Je to tvrďas, neuveriteľný hokejista. Žiaden iný hráč nemá také odhodlanie," povedal generálny manažér Tampy Bay.

Takto sa vyhráva Stanley Cup

Obranca Victor Hedman odohral celé play off s odtrhnutým meniskom, ktorý si poranil na konci marca. Teraz ho čaká vyšetrenie a zrejme zhruba mesačný pokoj.

Útočník Barclay Goodrow a obranca Ryan McDonagh nastupovali v play off so zlomenou rukou. Útočník Alex Killorn utrpel v prvom finálovom zápase pri blokovaní strely zlomeninu nohy, do ktorej dostal po troch dňoch na vystuženie kosti tyč a po ďalších dvoch dňoch už skúšal korčuľovať. "Takto sa vyhráva Stanley Cup. Všetci bojovali napriek zraneniam, bolo to niečo mimoriadne a inšpirujúce," povedal BriseBois.

  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články